Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Przed rozpoczęciem roku szkolnego

Wojciech Iwaszkiewicz, 30 sierpnia 2015

Kończą się wakacje, lecz dla szkół nie był to wcale czas wolny. Trwały prace remontowe, porządkowe i mniejsze lub większe budowy. Część zadań wykonanych została ze środków budżetu obywatelskiego; duża jednak wprost z budżetu miejskiego. Wyremontowane zostały korytarze i klatki schodowe w SP Nr 7, płytki PCV zostały zastąpione specjalną wykładziną, zmodernizowaliśmy zabezpieczenia przeciwpożarowe – w tym wykonaliśmy wyjście ewakuacyjne przy sali gimnastycznej. Powstała również łazienka dla osób niepełnosprawnych. W miejscu betonowego placyku powstało trawiaste boisko z trybunami. Wyprofilowana została skarpa, która jednak musi jeszcze zostać wzmocniona ze względu na możliwe osuwanie się ziemi do studzienki kanalizacji burzowej, która dość nieszczęśliwie wiele lat temu została tu zlokalizowana.

boisko_sp7Nowe boisko w „Siódemce”

W Gimnazjum Nr 1 wyremontowane zostały sale lekcyjne, a w Gimnazjum Nr 2 ogrodzenie. W „Dwójce” niebawem pojawi się także specjalna wiata na rowery. Dużo zmian także w „Szóstce”. Całe otoczenie szkoły przeszło niemałe przeobrażenie. Są nowe chodniki, rabaty i… trawiaste boisko, które zostało wykonane niejako dodatkowo dzięki oszczędnościom i przekazaniu dodatkowych funduszy z budżetu miejskiego.

sp_6_kwaityWokół „Szóstki” będzie bardziej kolorowo

sp_6_2…i funkcjonalniej.

boisko_sp6A także nowe boisko.

W Zespole Szkół Nr 1 na Wilanowie pojawił się plac zabaw oraz nieco zieleni. Jest już gotowy program funkcjonalno-użytkowy dla mini stadionu, który ma powstać tuż przy szkole.

plac_zabaw_zsnr1

Niebawem zostaną naprawione również schody prowadzące od ul. Szkolnej. Ich obecny stan po prostu zagraża bezpieczeństwu nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Stopnie są pokruszone, nierówne i ich stan w szybkim tempie się pogarsza. Będzie trochę utrudnień na początku roku szkolnego, ale wrzesień będzie najlepszym miesiącem, aby prace naprawcze wykonać.

schody_zsnr1


I na koniec ważny komunikat dla rodziców dzieci z SP Nr 7. Nie powinno być problemów z przyjęciem dzieci do świetlicy. Zdecydowałem, że przekażę środki na dodatkowe zatrudnienie, aby 60 dzieci, które pierwotnie nie zostały przyjęte, ostatecznie znalazły opiekę w szkole. Nie jesteśmy jednak w stanie zapewnić miejsca dzieciom z „zerówki”. Nie ma już takich możliwości ani kadrowych, ani lokalowych. W tym roku jest aż 8 klas pierwszych…, a „Siódemka” to bardzo duża szkoła, w której uczy się ponad 900 uczniów.