Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Jubileusz I LO, wspomnienia, podziękowania i Tadeusz Jelec o swojej pracy

Wojciech Iwaszkiewicz, 20 września 2015

Ostatnie dni to obchody 70-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku. Dla mnie to uroczystości szczególne, bo jestem absolwentem tejże Szkoły. Jubileusze to doskonała okazja do wspomnień i spotkań z nauczycielami, koleżankami i kolegami z klasy czy rocznika… To świetna okazja również, aby poznać innych absolwentów. Są wśród nas tacy, którzy wnieśli duży wkład np. w rozwój światowej motoryzacji. Podziwiając design wielu aut często nie mamy świadomości, że projekt wyszedł spod ręki naszego kolegi z Naszej Szkoły.

W sobotnie popołudnie w Caffe Crema o swojej pracy opowiadał stylista jaguara – Tadeusz Jelec. Czy wiedzieliście, że znaczek tej marki jest Jego autorstwa? Tak jak wiele wzorów felg aluminiowych i wnętrz. Nawet samochodów sportowych. Nie wiedziałem, że Tadeusz projektował również saaba.
Żałuję, że musiałem wyjść przed końcem, bo prezentacja Tadeusza (prywatnie brata radnego Andrzeja Jelca) była rewelacyjna!

Świetnie przygotowane były również uroczystości w Szkole. Gratuluję Pani Dyrektor – Iwonie Rosie, wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przygotowywali Jubileusz. Czasy się zmieniły, ale moja Szkoła wciąż ta sama – na wysokim poziomie, z humorem i zdrowym dystansem. Świetnie było powspominać rajdy „Dreptusiów” z Profesorem Niedźwieckim i później z Panią L. Pacześniak, wycieczki rowerowe z Panią E. Kulas, pracę w samorządzie z Panią E. Jelec, setki godzin wychowawczych i matematyki z moją Wychowawczynią – Panią E. Leśniewską, lekcje niemieckiego z Panią H. Schoenherr, historię i WOS z Panem M. Cieślewiczem (pozdrowienia od „loży”!), wymagania na wuefie B. Mociasa i Pana Piotra Bocia, fizykę z Panią B. Pstrak, geografię z Panią D. Głowacz, biologię z Panią E. Wielgosz i Panią E. Trejnis, chemiczne potyczki z Panią A. Kruszyńską, Panem Z. Jędrzejukiem, Panią G. Jank – Makowczenko oraz Panią I. Kwiatkowską, PO z Panem Pułkownikiem M. Waszewskim, konstrukcje wszelakie z Panią B. Gray, muzyczne gamy z Panią J. Makarewicz, rosyjskie „uroki” z Panią A. Hawrosz i Panią H. Połubińską czy wreszcie j. polski z dzisiejszą Panią Dyrektor – I. Rosą i Panią M. Grodzką… Wszystkim Państwu, oraz pracownikom obsługi iadmnsitracji jeszcze raz dziękuję!