Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Miłe wyróżnienia w Suwałkach

Wojciech Iwaszkiewicz, 5 października 2015

Dzisiaj na zaproszenie JM Rektora prof. dr. hab. Jerzego Sikorskiego i Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach wraz ze Starostą M.D. Drzażdżewskim i radnym C. Piórkowskim udałem się do Suwałk na inaugurację roku akademickiego. I choć uroczystość odbyła się 100 km od Giżycka, miała dla naszego miasta duże znaczenie. Na Inauguracji wielokrotnie mówiono o trwających pracach nad uruchomieniem – właśnie w Giżycku, bezpłatnych studiów na państwowej uczelni. Jesteśmy już bardzo blisko…, ale trochę cierpliwości jeszcze jest konieczne. W każdym razie bardzo mi zależy, aby giżycki Wydział zaczął działać jak najszybciej i robię wszystko, aby tak się stało.

Jadąc do Suwałk nie sądziłem jednak, że spotka mnie tam tak miła niespodzianka. Zostałem bowiem uhonorowany tytułem „Zasłużony dla PWSZ w Suwałkach”. Takim tytułem uhonorowano także Pana Starostę. Traktuję to jako swoiste zobowiązanie i wyróżnienia dla miasta, bo poza mną tę ideę wspiera jeszcze wiele osób np. radny C. Piórkowski. Bez zaangażowania właśnie radnego Piórkowskiego i Panów Starostów byłoby o wiele trudniej.

Wszystkim, którzy wspierają utworzenie Wydziału Medyczno – Społecznego w Giżycku bardzo dziękuję i wierzę, że się uda i niebawem giżycczanie będą mogli studiować na bezpłatnej państwowej uczelni.

pwsz_scena