Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Różowy październik

Wojciech Iwaszkiewicz, 18 października 2015

Od około ćwierćwiecza kobiety spotykają się, aby wzajemnie się wspierać w trudnych chwilach i uświadamiać innych (bo dotyczy to również mężczyzn), że rak piersi nie musi oznaczać wyroku. Przede wszystkim ważne są regularne badania i jak najwcześniejsze zdiagnozowanie. Choć badamy powierzchnię innych planet, bariera prędkości dźwięku dawno została pokonana, poznaliśmy mapę genową człowieka i dziś wiemy nawet jaka sekwencja odpowiada za niektóre nowotwory, to wciąż jesteśmy bezsilni zbyt często. Nowotwory to druga, po kardiologicznych, przyczyna śmierci… Dlatego tak ważna jest działalność „Amazonek”. A giżyckie „Amazonki” działają już 10 lat i są realne przykłady efektów tej trudnej misji. Wczoraj podsumowano dziesięciolecie Ich ciężkiej pracy, wyróżniając osoby, które wniosły wkład w tej ważnej sprawie. Miło mi, że „Amazonki” dostrzegły również moją pomoc, która co prawda na razie była dość symboliczna, ale uważam, że „Amazonki” nie tylko warto, ale należy wspierać.
Wczorajsza uroczystość była bardzo dobrze przygotowana i uświetniona występami chóru Cantabile oraz… Violi Brzezińskiej – giżycczanki, która wygrała opolskie „Debiuty” w 1995 roku, a później występowała m.in. w musicalu „Metro”, śpiewała m.in. z Chrisem de Burgh, Krzysztofem Krawczykiem, Krzesimirem Dębskim, Piotrem Rubikiem i De Mono. To była naprawdę doskonałe zwieńczenie wczorajszego wieczoru!

Myślę, że warto również przypomnieć, że w najbliższym czasie w Giżycku będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne:

  • 19-20 października przy Przychodni przy ul. Wodociągowej (NZOZ Medica) | >> rejestracja
  • 21 października na pl.Piłsudskiego (LUX Med) | >> rejestracja

Poniżej moja wypowiedź z wczorajszej uroczystości. Zapraszam również do obejrzenia podsumowania Pani Marii Grodzkiej.