Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Niestety dwa razy dwa do trzech

Wojciech Iwaszkiewicz, 31 października 2015

Dzisiaj dzień na sportowo. Najpierw nabiegałem się w tradycyjnym pojedynku absolwentów giżyckich „Ogólniaków”, a później, choć to formalnie ostatnia jesienna kolejka, wraz z wieloma giżycczanami udałem się na inaugurację IV ligi, w której Mamry zmierzyły się z drugą ekipą olsztyńskiego Stomilu.
Niestety… oba mecze zakończyły się wynikiem 2:3 i w obu do przerwy był wynik 0:2. Derby to jednak forma rekreacji i okazja do spotkania się w gronie absolwentów. Mecz był raczej wyrównany i było naprawdę blisko remisu, jednak wielką czujnością wykazał się bramkarz LO II – Paweł Andruszkiewicz, który głosami kapitanów – Macieja Kudyka i Amadeusza Szewczyka uzyskał tytuł MVP czyli najlepszego zawodnika meczu. Gratuluję. Po dwóch latach naszej dominacji „Dwójka” w pełni się odgryzła. I o to chodzi. Będzie ciekawiej w przyszłym roku; jeżeli otrzymam powołanie – z chęcią wezmę udział.

mamr_stomil

O 13.00 Mamry Giżycko zainaugurowały rozgrywki na nowej murawie. Przegrana 2:3 z liderem (bramki dla Mamr P. Łapiński, M. Machniak) ujmy nie przynosi, ale za tydzień koniecznie trzeba wygrać ze Śniardwami Orzysz. Zapraszam w sobotę na stadion, bo z pewnością nasi będą żądni rewanżu za porażkę na boisku rywala. Początek meczu o 14.00.