Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Historyczne punkty w II lidze hokeja

Wojciech Iwaszkiewicz, 22 listopada 2015

To był naprawdę kawałek bardzo dobrego hokeja i historyczne wydarzenie. Dzisiaj na tafli giżyckiego lodowiska po raz pierwszy drużyna z naszego miasta zagrała o punkty w II lidze. Rozgrywki są prowadzone przez Polski Związek Hokeja na Lodzie. Grupę północno – wschodnią tworzą: ADH Białystok, STH Siedlce, LTH Lublin, Orły Warszawa i Masters Giżycko. Debiut na tym szczeblu wymarzony! Pokonujemy ekipę z Warszawy 8:0 (1:0, 4:0, 3:0). I są to historyczne punkty w II lidze. Nasz zespół wzmocnił Vladimír Búřil nie tylko jako trener, ale również jako zawodnik. I trzeba przyznać, że efekty pracy są widoczne. Gra staje się bardzo przyjemna dla oka, zmiany bardzo szybkie i w tempo, a przede wszystkim jest wynik.
W drugim meczu nasza drużyna zmierzyła się z faworytem rozgrywek – występującym pod wodzą Amerykanina Dana Cherry – ADH Białystok wzmocnionym przede wszystkim niesamowitym Szwedem Henrikiem Carlsonem. Pierwsza tercja zakończyła się nieznacznym prowadzeniem białostoczan, chociaż walka był bardzo wyrównana. Ostatecznie ADH wygrało 7:0, ale po bardzo dobrym meczu!

To był naprawdę bardzo dobry kawałek hokeja. Bardzo dziękuję wszystkim za walkę i poświęcenie. Cieszy mnie także, że coraz więcej młodych zawodników zaczyna trenować tę dyscyplinę. Mamy bardzo dobrą taflę, mamy prawdziwego profesjonalistę do dyspozycji oraz ludzi, którzy budują krok po kroku naprawdę dobry zespół! Tak trzymać!
Niebawem powinienem poznać koszty przebudowy trybun, aby wreszcie można było normalnie oglądać widowiska na lodzie. Przed nami długi proces odbudowywania tradycji łyżwiarskich, ale to już się dzieje. Bardzo dobrze wystartował short track, widać duży progres w hokeju… Brakuje łyżwiarstwa figurowego… ale kto wie… 😉

Wyniki dzisiejszego turnieju:

Masters Giżycko 8:0 Orły Warszawa
ADH Białystok 10:0 Orły Warszawa
Masters Giżycko 0:7 ADH Białystok

Kolejny turniej 5 grudnia 2015 r. w Lublinie.