Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Ćwierć wieku piłki ręcznej w Giżycku

Wojciech Iwaszkiewicz, 29 listopada 2015

Czas szybko leci… Jak szybko, najlepiej widać na liczbach. Ćwierć wieku piłki ręcznej to wyszkolenie i wychowanie ponad 200 zawodników i zawodniczek. Niektórzy, jak np. Karolina Siódmiak goszcząca w Giżycku kilka dni temu, doszli bardzo daleko grając w klubach nie tylko polskich lig, ale również zagranicznych. Są również reprezentanci Polski.
Jubileusz zbiega się z imieninami twórcy handballa w Giżycku – Pana Andrzeja Paszkiewicza. Z tej okazji życzę jeszcze raz co najmniej kolejnych 25 lat działalności klubu, choć jestem przekonany, że i za 75 giżycka piłka ręczna będzie obchodziła swoje bardzo okrągłe urodziny.

mts_paszkiewicz

Wczoraj na hali MOSiR odbyły się oficjalne uroczystości, na których Pan Andrzej Paszkiewicz wręczył pamiątkowe medale. Sam został uściskany przez swoje zawodniczki, które odśpiewały mu tradycyjne „100 lat”. Ciekawym akcentem był mecz wspominkowy rozegrany pomiędzy byłymi i aktualnymi zawodniczkami giżyckiej drużyny… rozegrany na całkowitym luzie, co udzieliło się również sędziom, którzy postanowili sprawdzić bramkarki, ale – o ile dobrze pamiętam – nie udało się trafić do siatki.

mts_t_shirt

Była okazja zobaczyć także nowe stroje. Oczywiście z herbem Giżycka. Zatem powodzenia!