Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Pierwszy w województwie Klub JiM. Gratuluję!

Wojciech Iwaszkiewicz, 29 listopada 2015

fot. A. Furmaniak

Wczoraj w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym uroczyście zainaugurowano działalność giżyckiego Klubu JiM czyli Klubu Fundacji Jasia i Małgosi wspierającej dzieci z autyzmem. To pierwszy klub w naszym województwie! Giżycką liderką jest Aneta Furmaniak. Wielkie gratulacje!
To bardzo ważne wydarzenie i duży krok w kierunku budowania świadomości społecznej. Trzeba przyznać, że filmy i prezentacje prezentowane przez Panią Sylwię Mądrą – koordynatorkę krajową, robiły wrażenie. Zrobione z pomysłem, z głową i… prowokujące. Ale o to w tym chodziło, gdyż o autyzmie wiemy wciąż zbyt mało. I w sensie medycznym i w sensie społecznym. To bardzo poważny problem. Przyczyny autyzmu nie są znane. Wiadomo jedynie, że mózg dziecka z autyzmem funkcjonuje zupełnie inaczej. Dlatego niezwykle ważna jest wczesna diagnoza, a konsekwentna i ciężka terapia dają szansę na rozwój i samodzielność.

Warto zobaczyć, z jaką determinacją rodzice walczą o prawa swoich dzieci. Proszę dokładnie wsłuchać się w słowa Pani Sylwii…

video: www.jim.org

Jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany działalnością Klubu JiM, proszę kontaktować się z Panią Anetą Furmaniak | a.furmaniak@jim.org.