Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Budżet uchwalony. Obniżamy podatki

Wojciech Iwaszkiewicz, 18 grudnia 2015

Na wczorajszej sesji został uchwalony budżet na 2016 r. Radni poparli go jednogłośnie; za co bardzo dziękuję, choć – jak się wyrazili – mam to traktować jako kredyt zaufania. Cóż, dodatkowy kredyt, z którym trzeba będzie sobie poradzić… 🙂 W przyszłym roku planujemy rozpocząć porządkowanie plaży od urządzenia piaszczystego zejścia do wody (realizując założenia zwycięskiej koncepcji), uruchomimy kino 3D w wyremontowanym GCK, prawdopodobnie rozpoczną się również prace związane z budową ronda na ul. Obwodowej / Świderskiej / Nowowiejskiej. A to nie wszystkie sprawy związane z drogami. Przypomnę, że wykonamy drogę między ul. Smętka a Daszyńskiego, ul. Przyszłość zyska nową nawierzchnię, a wraz z powiatem zmodernizujemy kolejny odcinek ul. Suwalskiej. Nowy plac zabaw pojawi się na Al. Wojska Polskiego, kompleksowo wyremontujemy dużą salę gimnastyczną w SP Nr 7.
Będziemy mieli gotowe dokumentacje kompleksu sportowo – rekreacyjnego na Wilanowie, nowej przeprawy nad kanałem i odbudowy spalonego budynku przy I Dywizji. Realizacja tych projektów prawdopodobnie w 2017 r.

Wracając do spraw z sesji… Radni poprali mój projekt dotyczący nowych stawek podatku od środków transportu oraz utrzymali ulgi dla branży turystycznej. To moment przełomowy i realizacja moich deklaracji. Te decyzje powodują, że Giżycko staje się miastem o bardzo atrakcyjnych warunkach podatkowych. Jestem przekonany, że w dłuższej perspektywie da to wiele korzyści. Planujemy także objąć zwolnieniami podatkowymi tzw. ginące zawody jak szewc, zegarmistrz, kaletnik…