Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Strażacy już z nowym wozem

Wojciech Iwaszkiewicz, 29 grudnia 2015

Kilka miesięcy temu zdecydowaliśmy o dofinansowaniu zakupu nowego wozu strażackiego, jakiego jeszcze w naszym powiecie nie było. Wart ponad 1 mln zł pojazd właśnie dotarł do Giżycka i dzisiaj nastąpiło jego oficjalne przekazanie. Samochód ma napęd na wszystkie koła oraz super bogate wyposażenie. Na bezpieczeństwie nigdy nie opłaca się oszczędzać, więc i decyzja radnych była w pełni uzasadniona. Na dzisiejszej uroczystości towarzyszyli mi Ryszard Błoszko i Jerzy Gawarecki i podziękowania za wsparcie zakupu były kierowane do radnych.

Podziękowania te były szczególne, bowiem po zaakceptowaniu przez Radę Miejską mojej propozycji wsparcia straży pożarnej, okazało się, że… jeden z 18 zakupionych na całą Polskę samochodów trafi do Giżycka, a pieniądze wrócą do budżetu miasta. Takie wsparcie jest szczególnie miłe (jest samochód i są pieniądze 🙂 ), ale było także niezbędne i podjęte w niesłychanie szybkim czasie. Uważam też, że raz deklarowane należy zrealizować do końca; co zresztą na dzisiejszej uroczystości zostało podkreślone.

straz_pozarna_scania_3


Życzę strażakom spokojnej służby w nadchodzącym roku oraz pomyślnego korzystania z nowego wozu. Mimo, że wolelibyśmy zapewne, aby służył głównie do ćwiczeń, mam świadomość, że dla bezpieczeństwa (nie tylko mieszkańców, ale i strażaków), warto mieć jak najlepsze wyposażenie.

straz_pozarna_wew