Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Rusza akcja z nagrodami… i nie tylko.

Wojciech Iwaszkiewicz, 2 lutego 2016

Rozpoczynamy zupełnie nową akcję pod hasłem „Czyste Giżycko – pokaż klasę, posprzątaj po swoim psie”. Generalnie chodzi o to, aby zacząć budować system zachęt do sprzątania po psach i premiować tych mieszkańców, którzy się z tego wywiązują… a w dalszym etapie upominać tych, którzy do tego się nie stosują. „Czyste Giżycko – pokaż klasę posprzątaj po swoim psie” to nie tylko akcja edukacyjna, ale również loteria z nagrodami, w której może wziąć każdy giżycczanin, który jest właścicielem psa i sprząta po swoim pupilu.

Jak to ma działać? Patrol Straży Miejskiej co jakiś czas będzie pojawiał się w wytypowanych miejscach dwa razy dziennie (rano i popołudniu). Jeżeli zauważona zostanie osoba, która sprząta po psie – otrzyma specjalny kupon (nomen omen 🙂 ), który będzie mogła wypełnić i dostarczyć do Urzędu. Raz w miesiącu będą rozlosowywane nagrody. Co z osobami, które nie sprzątają? Na początek strażnicy będą wręczać „kuponik” z pouczeniem; później będą już bardziej poważne formularze, które będą ściślej związane z biletami Narodowego Banku Polskiego. Sądzę jednak, że to ostateczność, z której nie trzeba będzie często stosować.

Bardzo dziękuję Panu Jackowi Stankiewiczowi – Kierownikowi Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Panu Maciejowi Ambroziakowi – Komendantowi Straży Miejskiej i Pani Małgorzacie Kulas – Szyrmer z Biura Promocji i Polityki Społecznej za przygotowanie akcji.

Regulamin konkursu na gizycko.pl i mojegizycko.pl, informacje również u Strażników Miejskich.