Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

„Giżycko to nie tylko wakacje”. Kolejna gala MMA za nami

Wojciech Iwaszkiewicz, 21 lutego 2016

Rok temu pierwszy raz w historii Giżycka odbyła się gala MMA, której współorganizatorem był MOSiR. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, więc oczywistym stała się jej kontynuacja. Tegoroczna gala już w nowej formule zagościła w hali Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. To efekt rozpoczęcia szerszej współpracy z COS, o czym mówił wczoraj na ceremonii otwarcia Dyrektor Centrali COS – Pan Cezary Jurkiewicz, który na to wydarzenie przyjechał z Warszawy, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Impreza miała też bogatą oprawę. Prowadzenie powierzono Łukaszowi „Jurasowi” Jurkowskiemu, byłemu zawodnikowi MMA, komentatorowi najlepszych gal w kraju, pracującemu m.in dla Polsatu Sport. Atmosferę rozpoczęcia przy dźwiękach „The final countdown” znakomicie rockowym gitarowym riffem wypełnił Wojciech Ratkiewicz, w przerwach można było podziwiać taneczne umiejętności „SOLTARE Ladies Dance Show” oraz posłuchać duetu młodych wokalistek. Pełne urozmaicenie, dzięki czemu prawie 5 godzin bardzo szybko minęło…

mma_cos_7

Najważniejsze oczywiście były walki, w których bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Fightera Giżycko. Atmosfera wielkiego sportowego święta z pewnością udzieliła się wszystkim zawodnikom. Na największe słowa uznania zasługuje chyba zawodnik z Białorusi, który pomimo poważnej kontuzji ambitnie walczył do końca. Dzięki temu widzowie mogli obejrzeć doskonałą walkę wieczoru. Wielkie brawa należą się nie tylko zwycięzcy – Arkadiuszowi Dembińskiemu, ale właśnie również niesłychanie twardemu Białorusinowi.

mma_cos_00

Na imprezę sprzedały się wszystkie bilety, na trybunach zasiadł komplet publiczności, zatem… kolejna gala za rok. Odbędzie się najprawdopodobniej również w hali COS, nie tylko dlatego, że jest doskonałym miejscem do tego typu wydarzeń, ale również z powodu niezwykłej przychylności Dyrekcji COS. Ze względu na rosnące zainteresowanie będzie przygotowanych więcej miejsc. Widać, że warto takie imprezy robić poza miesiącami letnimi, aby ożywić nasze miasto również jesienią czy zimą. W przygotowanie gali zaangażowanych było wiele osób i instytucji. Nie sposób wszystkich wymienić, ale dziękuję Dyrekcji COS – zarówno Panu Cezaremu Jurkiewiczowi jak i Pani Annie Skrzypczyk, Dyrektorowi MOSiR – Panu Marianowi Mieńko, sponsorom, opiece medycznej, Panu Karolowi Masiakowi, zawodnikom i artystom… ale największe słowa uznania należą się Panu Tomaszowi Dembińskiemu z Klubu Sportowego „The Intermationl Association of Krav Maga Warriors”, który poświęcił przygotowaniu tego wydarzenia najwięcej. Jeszcze raz wielkie, wielkie DZIĘKUJĘ. Współpraca z profesjonalistami to wielka satysfakcja.

Retransmisję gali przeprowadzi telewizja Orange Sport.