Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Nie samym chlebem kaczka żyje

Wojciech Iwaszkiewicz, 15 marca 2016

Od wczoraj nad kanałem stoi pierwszy w Giżycku… No właśnie. Roboczo nazwaliśmy to 'kaczkomatem”, ale może ktoś wymyśli bardziej trafną nazwę (może karmomat?). Urządzenie służy do dozowania karmy dla ptaków. Obsługa jest bardzo prosta. Wrzucamy złotówkę, podstawiamy dłoń, przekręcamy pokrętło i już możemy sprezentować kaczkom trochę przysmaku. Generalnie dokarmianie zwierząt powinno odbywać się w sposób racjonalny i tylko w szczególnych warunkach, ale skoro i tak popularnym i regularnym stało się rzucanie ptakom chleba, który nie jest wcale pożądanym pokarmem, postanowiłem ustawić dozownik z dużo lepszym jedzeniem dla ptaków. Skład mieszanki był konsultowany ze specjalistą. Kolejny dozownik zostanie ustawiony kilkadziesiąt metrów dalej.

Zachęcam do korzystania z… no właśnie – jak nazwać tę maszynkę? Jeżeli macie Państwo pomysł – proszę pisać w komentarzach. Najlepsza propozycja będzie uznana przeze mnie jako właściwa i taka będzie używana. 😉

Bardzo dziękuję Panu Krzysztofowi Pawlukojciowi za konsultacje w sprawie „kaczkomatu” oraz za cenne wskazówki w pozostałych sprawach związanych z tematyką i rolą ptaków w ekosystemie miejskim.