Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Za tydzień rusza IV liga. Przed meczem Mamr derby „ogólniaków”

Wojciech Iwaszkiewicz, 19 marca 2016

Patrząc przez okno trudno uwierzyć, że za tydzień mają ruszyć rozgrywki IV ligi. O 15:30 Mamry będą podejmować biskupiecką Tęczę, choć dziś wygląd boiska pokrytego grubą warstwą śniegu na to by nie wskazywał… Oczywiście w ciągu kilku dni śnieg powinien stopnieć, jednak należy pamiętać, że z tym zawsze u nas był problem. Z pewnością można spodziewać się trudnego meczu (Tęcza zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli, Mamry są na 6.), a nie wiadomo, jakie warunki będą na murawie. Patrząc na prognozy pogody – raczej ciężkie.

Dzisiaj nasi piłkarze rozegrali ostatni sparing przed ligą i błysnęli formą wygrywając z Vęgorią Węgorzewo 9:0. Obiecująco zapowiada się kariera kilku młodych zawodników, którzy wchodzą do składu seniorów. Sądzę, że kilku z nich może pójść śladami Łukasza Brozia (szacunek za ostatnią bramkę z Zawiszą Bydgoszcz, „Diabeł”! 🙂 ) czy Marcina Budzińskiego (Cracovia gra jutro z Pogonią; powodzenia „Budzik”!). Nazwisk dziś nie będę wskazywał, żeby chłopakom nie zaszkodzić 😉 , ale możecie Państwo sami przekonać się już w sobotę 26 marca.

Dzisiaj bramki dla Mamr strzelali: Sz. Łapiński, Wiszniewski (3), Machniak (2), Kamiński, Butyłow i Aleksandrowicz.

A przed meczem ligowym na bocznej płycie o 11.30 kolejne derby giżyckich „ogólniaków”. Ostatnie wygrało LO II, więc ambicja I LO każe wznieść się na wyżyny umiejętności. Miło mi poinfornować, że kolejny raz otrzymałem powołanie do kadry, choć obecnie dokucza mi drobna kontuzja, mam nadzieję wykurować się do soboty. Bez względu na wszystko, na pewno będę na stadionie i Państwa także zachęcam i… zapraszam.