Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Short track – wielkie emocje na krótkim torze

Wojciech Iwaszkiewicz, 21 kwietnia 2016

Mówią o sobie, że istnieją już rok; a chyba powinno się mówić, że „dopiero” rok! UKS Short Track MOSiR Giżycko to kolejna dyscyplina, jaka zagościła na naszym lodowisku, a tworzenia „czegoś z niczego” podjął się Tomasz Wróblewski – obecnie zawodnik II ligowego Masters Giżycko, ale wcześniej… zawodnik short tracku białostockiej Juvenii. Los sprawił, że Tomasz związał swoje życie z Giżyckiem i obecnie postawił sobie ambitne zadanie stworzenia silnego ośrodka w tej dyscyplinie. Sekcja Łyżwiarska pod egidą MOSiR powstała w lutym 2015 r. Na początku treningi odbywały się 2 razy w tygodniu prowadzone przez L. Lachowicza i T. Wróblewskiego. W listopadzie 2015 r. sekcja przekształciła się w Uczniowski Klub Sportowy Short Track MOSiR Giżycko, aby wpisać klub jak członka do Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, wyrobić zawodnikom licencje PZŁS i startować w zawodach organizowanych przez PZŁS.

Wczoraj podsumowano sezon, choć treningi jeszcze trwają. Roczny staż to dopiero początek, ale giżyccy zawodnicy uczestniczyli już w zawodach w Opolu, Elblągu i Białymstoku. I to z sukcesami! Wielkie gratulacje, i tak trzymajcie! Widzę, że Tomek to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu i jestem przekonany, że progres będzie systematyczny i zauważalny. Muszę przyznać, że stroje naszych shorttrackowców nie tylko się świetnie prezentują, ale przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo.

Bardzo dziękuję również za miłe wyróżnienie, ale największa pracę w tej sprawie wykonali przede wszystkim rodzice, zawodnicy, trenerzy – Tomasz Wróblewski, Leszek Lachowicz, Sławomir Treszczyński oraz kierownictwo MOSiR i radny Jerzy Gawarecki.

short_track_dyplom