Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

To miejsce wkrótce zmieni swój wygląd!

Wojciech Iwaszkiewicz, 9 czerwca 2016

Dzisiaj do Wilna pomknęły dokumenty związane m.in. z modernizacją naszej plaży. Trochę jestem niezadowolony, że musimy jeszcze poczekać, ale zdecydowałem się wstrzymać przetarg na przebudowę nabrzeża, ponieważ pojawiła się szansa na duże dofinansowanie przebudowy z Programu Interreg Polska – Litwa. Naszymi partnerami będą miasto Elektreny (Elektrai) z Litwy, które ma plan zagospodarowania i dokumentację techniczną na swoją plażę oraz Gmina Giżycko. Do konkursu mogą być jednak zakwalifikowane tylko nierozpoczęte projekty, zatem z tego powodu formalnie przetarg nie mógł być ogłoszony…

Jest też inny powód. Choć mamy pozwolenie na budowę i matematycznie wszystko się broni, to jednak ryzyko wejścia z robotami budowlanymi na lipiec istniało. Nawet z całkiem obiektywnych powodów; nagle pojawi się jakiś niewybuch, który wstrzyma prace na kilka dni, albo coś się zapadnie… Nie wiem… Trudno przewidzieć… Prace będą obejmowały styk wody z lądem. W każdym razie, uznałem, że nie warto ryzykować zamkniętej plaży przez pół sezonu i do tego stracić możliwość dofinansowania.

Lepiej niech będzie w wakacje po staremu, a jesienią ogłosimy przetarg. Do wiosny bez pośpiechu zrobimy więcej. Za to prezentuję wizualizację nowej plaży.

PS. W pierwszym naborze wniosków złożono 108 wniosków o dofinansowanie. Całkowita wartość wszystkich złożonych wniosków to 82,7 mln euro, z czego wnioskowana kwota dofinansowania z EFRR to 69,6 mln euro. Całkowita dostępna kwota z EFRR przeznaczona dla Programu na lata 2014-2020 wynosi 53,15 mln euro.