Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

W sobotę regaty „Rząd – Samorząd”. W nowej formule!

Wojciech Iwaszkiewicz, 10 czerwca 2016

Jutro na Niegocinie po raz 17. rzucimy wyzwanie ekipom rządowym. Tym razem w dwóch konkurencjach – najpierw w klasycznych regatach żeglarskich na trasie AZS Wilkasy – Ekomarina, a później – ok. 14:00, w wyścigu na pagajach, który rozegra się wzdłuż naszego mola (w przypadku wiatru uniemożliwiającego przeprowadzenie wyścigu wiosłowego, zostanie rozegrany dodatkowy wyścig na żaglach). Oficjalne otwarcie odbędzie się w Wilkasach o 10:00, natomiast zakończenie nastąpi w giżyckiej Ekomarinie ok. 16:00. Zgłosiło się 20 załóg reprezentujących Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, resorty, sejm i senat, gminy, urzędy centralne, samorządy, PCK i LOT. Barw Giżycka będą bronić: jako sternik – mój zastępca Roman Łożyński oraz załoganci z Rady Miejskiej – Magdalena Jurgielewicz i Cezary Piórkowski. Powodzenia załogo! Ale nie zapominajcie, że trzeba być też gościnnym… 😉 Ja zajmę się naszymi gośćmi, którzy wybrali rolę obserwatorów.

Swoje załogi skompletowali przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z Ministrem Krzysztofem Jurgielem oraz Sekretarzem Stanu Zbigniewem Babalskim, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Swoją obecność potwierdzili również przedstawiciele Parlamentu: Wicemarszałek Senatu RP Pan Adam Bielan, Poseł Wojciech Kossakowski, Senator Małgorzata Kopiczko oraz Senator Bogusława Orzechowska. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentować będą: Marszałek Gustaw Marek Brzezin oraz Wicemarszałek Wioletta Śląska-Zyśk. W ekipach samorządowych zobaczymy Tychy, Grodzisk Mazowiecki, Miłki, Gminę Giżycko i oczywiście Miasto Giżycko.

Zapraszamy do kibicowania na jeziorze, ale i na naszym molo. Wszystko powinno być doskonale widoczne. Ciekawe, komu wystarczy siły, aby najszybciej pagajować… 🙂

A w niedzielę jedziemy do Grodziska Mazowieckiego, gdzie podczas Międzynarodowego Jarmarku Produktów Regionalnych zaprezentujemy swoją ofertę gospodarczo-turystyczną oraz regionalne produkty. Będzie to okazja dla lokalnych przedsiębiorców do nawiązania nowych kontaktów i promocji oferty swojej firmy. Muzycznie zaprezentuje się Załoga Dr. Bryga, a promocyjnie nasza twierdza poprzez swoją Gwardię. To będzie swoisty „Dzień Giżycka” w Grodzisku!