Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Dziś łączyła nas piłka

Wojciech Iwaszkiewicz, 25 czerwca 2016

Od rana Giżycko żyło piłką nożną. Nie tylko z powodu meczu Reprezentacji, ale także w związku z ciekawą konferencją piłkarską zorganizowaną przez Krystiana Ryczkowskiego – niegdyś trenera i zawodnika Mamr. Pomysł od początku mi się bardzo podobał, więc pomogłem Krystianowi w organizacji, bo piłka nożna jest najpopularniejszą i chyba najpowszechniejszą dyscypliną sportową.

Konferencję otworzył Adam Kucharczyk z Varsovii. Warto wiedzieć, że Varsovia to pierwszy klub Roberta Lewandowskiego. Adam Kucharczyk inspiracje do stworzenia systemu szkolenia czerpał m.in. ze Sparty Praga, Hannoveru 96 czy Benfici Lizbona. Ważną osobą konferencji był Jerzy Engel jr – trener z licencją UEFA Pro, który pracował m.in. na Cyprze. Obecnie jest dyrektorem sportowym w Polonii Warszawa.

W konferencji swoje role mieli także Łukasz Bujok związany z Koroną Kielce i Podbeskidziem Bielsko – Biała oraz Igor Gołaszewski – trener z wieloletnim stażem piłkarskim w Ekstraklasie.

Konferencja oprócz części praktycznej została poszerzona o punkt obowiązkowy – spotkanie ze Szwajcarią na Euro 2016. Przed meczem stawiałem na zwycięstwo Polaków 1:0. Nie można nigdy tak liczyć, ale w sumie to zabrakło 10 minut… To już bez znaczenia. Mamy historyczny awans! W czwartek zagramy albo z Chorwacją, albo z Portugalią. Nie wiem, kto lepiej będzie pasował naszej Reprezentacji. Oglądam właśnie pierwszą połowę i na razie nic wielkiego na boisku się nie wydarzyło. W sporcie najpiękniejsze jest jednak to, że wynik jest najczęściej wypadkową umiejętności, ambicji i… szczęścia. Jeżeli zabraknie jednego z tych elementów, o sukces jest o wiele trudniej. Wierzę jednak, że w czwartek nasi piłkarze dostarcza nam wiele radości.

A dziś gratuluję Krystianowi Ryczkowskiemu podjęcia się i zorganizowania konferencji, na której można było skorzystać z wiedzy i wskazówek doświadczonych trenerów. Na pewno warto tę ideę kontynuować. Na przykładzie Reprezentacji widać, że piłka naprawę potrafi łączyć.