Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Gdy ruszy już budowa (dużego) ronda…

Wojciech Iwaszkiewicz, 28 czerwca 2016

Coraz bliżej realizacja długo oczekiwanego ronda na ul. Obwodowej / Świderskiej / Nowowiejskiej. Na bieżąco monitorujemy stan zaawansowania dokumentacji. To bardzo duże zadanie i wielu giżycczan z pewnością nie zdaje sobie sprawy, jak wielkie będzie to rondo. Aby mogło powstać, wyburzone zostaną 2 budynki znajdujące się na Wilanowie i zajęta zostanie część terenu wojska. Musimy przygotować się także na duże zmiany komunikacyjne po oddaniu tej części drogi krajowej DK59 i przygotować się na pewne utrudnienia. Właśnie otrzymaliśmy dokumenty z propozycją objazdów w czasie budowy. Dużą rolę zapewne będą musiały wziąć na siebie służby – policja i Straż Miejska, aby wspomóc przepływ ruchu przez miasto. Propozycje zorganizowania objazdów:

  • Na czas zamknięcia ul. Obwodowej: przełożenie ruchu z ul. Obwodowej (na odcinku od Wilanowskiej do Al.1 Maja) na ul. Wilanowską – Olsztyńską – al.1 Maja – do ronda (ul. Węgorzewska)
  • na czas zamknięcia ul. Świderskiej: kierowanie ruchu osobowego na kierunku Świdry – Giżycko poprzez ul. Klonową – Rolniczą, ruchu ciężarowego na kierunku Świdry – Giżycko poprzez DK 63 (Pozezdrze – Giżycko)

Te propozycje wymagają jeszcze konsultacji i może coś się jeszcze zmienić. Do listopada powstanie nowa droga Spytkowo – Świdry, którą będą na pewno poruszać się śmieciarki do ZUOKu. Musimy powoli zbroić się w cierpliwość i przyzwyczajać się do mysłi o nowej organizacji na dwupasmowym rondzie turbinowym, które wraz z fragmentem ul. Obwodowej będzie pierwszym etapem przebudowy całej „obwodówki”, bo dokumentację na całe zadanie powinniśmy mieć gotową jesienią.