Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Otrzymaliśmy maksymalne dofinansowanie! Będzie 15 mieszkań

Wojciech Iwaszkiewicz, 29 czerwca 2016

Dobra wiadomość dotarła do nas dzisiaj z Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie składaliśmy wniosek o wsparcie finansowe na remont spalonego budynku przy ul. I Dywizji im. T. Kościuszki. Sprawa była bardzo trudna i ostrożnie szacowałem szanse na uzyskanie dofinansowania. Moje obawy nie potwierdziły się i zgodnie z dzisiejszym komunikatem BGK mogę Państwu przekazać, że nasz wniosek uzyskał akceptację i otrzymamy aż 45% wsparcia i budynek zostanie w najbliższych miesiącach wyremontowany. To jest maksymalne dofinansowanie, jakie można było uzyskać. Największą rzetelną i profesjonalną pracę wykonał Pan Jacek Markowski – Naczelnik Wydziału Mienia. Bardzo dziękuję i wyrazy uznania.

Bardzo mnie to cieszy, bo jednym z najczęściej poruszanych problemów jest temat braku mieszkań. Ostatnie lokale miasto zakupiło bodajże 10 lat temu i obecnie to jest bardzo odczuwalne. Jest jeszcze jedna korzyść – wyremontowany zostanie budynek, który od kilku lat niszczał i nie był ozdobą miasta.

Następny krok to zupełnie nowy budynek na ok. 20 mieszkań, który powstanie przy ul. Sikorskiego. Oczywiście będziemy także szukać funduszy zewnętrznych i szanse na to są duże. Wymaga to jednak czasu, bo jeszcze nie mamy dokumentacji.