Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Kolejne murale ozdobią nasze miasto

Wojciech Iwaszkiewicz, 30 czerwca 2016

Konkurs „muralowy” został rozstrzygnięty. Komisja nie miała co prawda dużo pracy, bo wpłynęły projekty tylko od jednego autora, ale i te należało ocenić. Ostatecznie zostały one zaakceptowane i niebawem na transformatorach przy ul. Kolejowej i przy ul. Moniuszki powstaną murale o giżyckiej tematyce.

Na ul. Moniuszki będzie zamieszczony wiersz giżycczanki – Pani Krystyny Janik wraz z wizerunkiem kobiety dmuchającej w dłoń. Ta koncepcja zyskała duże uznanie komisji ze względu na pomysł i wykorzystanie motywu żaglówki.

mural_rg2

Drugi mural będzie przedstawiał motywy giżyckie. Na każdej ze ścian będzie namalowany element naszego krajobrazu: wieża ciśnień, hotel St. Bruno, żaglówka i słońce. Może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale Giżycko jest miastem niezwykle słonecznym. O wiele bardziej niż sąsiednie miejscowości. Tematyka zatem bardzo trafiona.

mural_4cz

Autorem prac jest Michał Tubielewicz z Dolnego Śląska. Murale powstaną do połowy lipca. Jeżeli pogoda pozwoli, to najprawdopodobniej będzie to już ten weekend. Być może do końca lipca specjalny mural ozdobi także transformator na Pasażu Portowym. Prace Michała Tubielewicza można zobaczyć na 3wjednym.tumblr.com