Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Jarmark Św. Brunona, miasta partnerskie i piękne statki

Wojciech Iwaszkiewicz, 7 lipca 2016

Fotografia powyższa oddaje w dużej części klimat ostatniego weekendu w Giżycku. U naszego nabrzeża zacumowało kilkadziesiąt oldtimerów, a do tego podejmowaliśmy wyjątkowych gości – przedstawicieli wszystkich naszych miast partnerskich (na zdjęciu goście z Trok: starosta Kiejstut Vilkauskas oraz Karolina Narkiewicz – zastępca dyr. administracji). Zlot oldtimerów to inicjatywa radnego J. Kiczyńskiego i kierownictwa Ekomariny. Pierwotnie przypływało kilka jednostek, teraz impreza rozrasta się w szybkim tempie wprowadzając do portu wyjątkowy klimat. Gratuluję pomysłu i zaangażowania. Wszystkie statki wzbudzały zachwyt, również gości z naszych miast partnerskich. A gościliśmy delegacje wszystkich miast: Grodziska Mazowieckiego, Trok (Litwa), Vareny (Litwa) i Dubna (Ukraina). W Giżycku przebywali także mieszkańcy jeszcze jednego naszego miasta partnerskiego – Kwerfurtu, lecz ich pobyt był związany z uroczystościami w parafiach i z mieszkańcami miasta Św. Brunona spotkałem się indywidualnie. Formuła prezentacji naszych przyjaciół z miast partnerskich połączonej z Jarmarkiem Św. Brunona bardzo mi się podoba. I tak jak zlot oldtimerów, należy ją kontynuować.

Zapraszam do obejrzenia kolejnego, moim zdaniem – udanego reportażu autorstwa ekipy z GCK. W materiale poznacie Państwo osoby reprezentujące nasze miasta partnerskie oraz zobaczycie fragmenty występów artystycznych.