Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Ruszyło kino letnie. Stacjonarne będzie po wakacjach

Wojciech Iwaszkiewicz, 7 lipca 2016

Wczoraj rozpoczęły się seanse w naszym kinie letnim. To już staje się chyba tradycją, że otwarciu towarzyszy deszcz, a później pogoda jest coraz lepsza, aż osiąga stan tropikalnych upałów. W zeszłym roku jednym z gości (poza Katarzyną Figurą) był aktor młodego pokolenia – Rafał Zawierucha, który żartował nawet, że to z powodu jego nazwiska inauguracja połączona jest z silnym wiatrem i deszczem… 🙂 W tym roku na pierwszym seansie gościliśmy również Katarzynę Figurę i innego aktora młodego pokolenia – Antoniego Królikowskiego.

Giżyckie kino letnie usytuowane w Ekomarinie jest wyjątkowe nie tylko dlatego, że to chyba jedyne kino, gdzie filmy można oglądać z pokładu jachtu, ale również dzięki specjalnej, festiwalowej częstotliwości radiowej (89,1 MHz) dźwięk jest transmitowany do odbiorników. Można zatem uznać, że nasze kino jest chyba jedynym jachtowo – motoryzacyjnym (o ile można tak to określić). Wystarczy widoczność ekranu i odbiornik radiowy.

Zapraszam na seanse w środy (Mega Hity) i w czwartki (Made in Poland) o 21:30, a w sierpniu o 21:00. Warto zapamiętać również częstotliwość 89,1 MHz. Jak nie z pokładu jachtu to można obejrzeć… z samochodu.

Przypomnę też, że Orange Kino Letnie to olbrzymie ogólnopolskie przedsięwzięcie promocyjne, którego ekwiwalent medialny szacowany jest na kilka milionów złotych. W najbliższy weekend odbędzie się oficjalne otwarcie w Sopocie. Tam też z pewnością będzie głośno o Giżycku. Wczoraj Prezes Outdoor Cinema – Paweł Adamski sporo mówił o naszym kinie 3D, które ruszy po wakacjach. Jak sądzę, odwiedzi nas na otwarciu… 😉