Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Wieczorem „Szanty z folkiem”. I z Brathankami

Wojciech Iwaszkiewicz, 16 lipca 2016

Zapraszam dzisiaj od 19:00 na plażę, aby posłuchać muzyki szantowej i żeglarskiej z domieszką folku. W tym roku zagrają: Załoga dr. Bryga, Mechanicy Szanty, Okaw Sztorm, Cztery Refy, Orkiestra Dni Naszych i Brathanki. Zgodnie z deklaracją zmieniliśmy formułę „Szant” przede wszystkim przenosząc występy nad jezioro. Poprzednia formuła biletowanego festiwalu w murach twierdzy dawno się przeżyła i ewidentnie należało coś zmienić. Pamiętam pierwsze edycje w latach ’90, kiedy do kasy po bilety ustawiały się długie kolejki, a znalezienie wieczorem miejsca w amfiteatrze było niemal niemożliwe. Festiwale były bardzo spontaniczne. Nie istniały w zasadzie żadne ograniczenia. Na pewno widzów było wielokrotnie więcej niż miejsc. Później rygory organizacji imprez masowych mocno się zaostrzyły, co z pewnością także miało wpływ na frekwencję i gdy pewnego roku zobaczyłem zdjęcia, na których było dosłownie kilkadziesiąt zmarzniętych osób siedzących pod parasolami, stwierdziłem, że nie ma sensu ciągnąć tego dalej w tej formule.

Plaża miejska, moim zdaniem, jest lokalizacją o wiele lepszą. Po pierwsze – scena stoi nad jeziorem. W tym roku będzie także możliwość oglądania występów z wody. Nie wiem, czy uda się obrócić scenę, bo ostanie dni dostarczyły bardzo dużo wody, ale na pewno telebim da się ustawić dowolnie. Po drugie – plaża daje klimat swobodnego pikniku. Można będzie usiąść na trybunach, które przewieźliśmy z Orlika albo po prostu na trawie czy przy stolikach w okolicznych punktach gastronomicznych. Po trzecie – koncerty są dostępne dla wszystkich bezpłatnie. Jest pełna dowolność wyboru zespołu. Można przyjść później, albo wyjść wcześniej… bez poczucia straty finansowej. 😉

Pogoda znacznie się poprawiła. Zapraszam zatem od 19:00 na plażę. Na początek zagra Załoga Dr. Bryga, koncerty zakończy występ Brathanków (początek planowany na 23:30).