Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

„Giżycko – żeglarski” album. Polecam!

Wojciech Iwaszkiewicz, 24 sierpnia 2016

Niejednokrotnie mogliśmy przekonać się jak dobrą rękę do zdjęć ma Czesław Kalinowski – giżycczanin, fotograf i jednocześnie Prezes Warmińsko – Mazurskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, jak chociażby przy okazji nocnych skoków spadochronowych, gdy uwiecznił z pokładu samolotu widok oświetlonego po zmroku Giżycka z wysokości… 1,5 km nad ziemią! Trzeba przyznać, że zdjęcia bardzo „klimatyczne”. Przy tej okazji warto wspomnieć, że właśnie ukazał się album „Żeglarstwo na Warmii i Mazurach”, który zawiera nie tylko rys historyczny żeglarstwa naszego regionu, ale także ponad 200 świetnych zdjęć.

album_czkalinowski_3
Jest coś z historii…

album_czkalinowski_2
…i współczesności z elementami historii.

Zdjęć jest bardzo dużo. Niektóre są… szczególne. Wielką niespodzianką dla mnie było odnalezienie także takiego oto zdjęcia… 🙂 Załoga Samorządu Giżyckiego podczas Regat Rząd – Samorząd z 2015 r. w składzie: Roman Łożyński, Cezary Piórkowski i… jak na załączonym obrazku… ja. 🙂 Bardzo dziękuję!

album_czkalinowski_1

Album dostępny już jest w księgarniach. Od 10 sztuk można nabyć bezpośrednio w siedzibie W-MOZŻ. Możliwa jest również wysyłka pocztą. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz młodych żeglarzy z Warmii i Mazur (Zawodników Warmińsko-Mazurskiego Centrum Szkolenia Żeglarskiego).