Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Dzisiaj święto Straży Miejskiej

Wojciech Iwaszkiewicz, 29 sierpnia 2016

Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Oczywiście to bardzo szerokie pojęcie, bo obejmuje zarówno potrzebę bezpieczeństwa osobistego jak i np. ekonomicznego. W Giżycku od wielu lat działa Straż Miejska, której zadaniem jest nie tylko zapewnienie w jak najszerszym zakresie tej jednej z podstawowych potrzeb, ale też niesienie każdej możliwej pomocy mieszkańcom. Takie zadanie nakreśliłem funkcjonariuszom i komendantowi. Prawie dwa lata temu zadeklarowałem, że zreorganizuję giżycką Straż Miejską, a po 2 latach dokonam oceny i podejmę decyzję o jej dalszym losie. Na początek zrezygnowałem z planowania wpływów z mandatów. Nigdy nie podobało mi się planowanie kar. Nie przeczę, czasem mandat jest konieczny, jednak strażnicy powinni w pierwszej kolejności nastawić się na skuteczną pomoc ludziom.

Po niemal dwóch latach oceny mogę stwierdzić, że nasi strażnicy wywiązują się ze swoich obowiązków należycie. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki Komendant – Maciej Ambroziak kieruje swoimi podwładnymi. Cieszą mnie także pozytywne sygnały, które są potwierdzeniem statystyki… W tym roku Straż Miejska udzieliła bowiem 2440 pouczeń, a wystawiła tylko 64 mandaty. Zdecydowana przewaga pouczeń znajduje powszechną aprobatę i wzbudza coraz szersze poparcie dla tej filozofii działania Straży Miejskiej.

straz_miejska_pouczenia

Z okazji dzisiejszego Święta, jeszcze raz życzę Panu Komendantowi oraz wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom bezpiecznej służby, zawodowego spełnienia oraz satysfakcji z trudnej i odpowiedzialnej pracy. Dziękuję także za zaangażowanie i wszystkie planowe i nadplanowe służby.

straz_miejska_pasaz

Ankiety, informacje, konsultacje, konkursy. Czyli specjalny „posterunek” Straży Miejskiej na Pasażu. Następny dopiero za rok. 😉