Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Testujemy zegar mostu. Faza II

Wojciech Iwaszkiewicz, 26 września 2016

most_aplikacjaZbliżamy się do finału kolejnego trudnego zadania, jakim było zaprojektowanie i wykonanie zegara mostu pokazującego czas do jego otwarcia / zamknięcia. Taka informacja jest bardzo przydatna, ale nie było łatwo zbudować ten cały system, ponieważ rozwiązanie musi być elastyczne i rzetelnie pokazywać orientacyjny czas. Dzisiaj uruchomiliśmy testowo pierwszą tablicę, która jest jedynie zakończeniem całego systemu. Zastosowane rozwiązanie pozwala uruchomić w zasadzie dowolną liczbę tablic, w dowolnej lokalizacji miasta. Całość rozwiązania technicznego opracowano siłami pracowników Urzędu Miejskiego „pod okiem” mojego zastępcy – Romana Łożyńskiego. Oprogramowanie sterujące wykonał Pan Maciej Czajkowski – autor bardzo udanej aplikacji na urządzenia mobilne.

„Zegar mostu” to projekt z tegorocznego budżetu obywatelskiego. Przypomnę, że pierwotne rozwiązanie zastosowane po remoncie mostu w latach ’90 opierało się właśnie na zegarze odliczającym czas wstecz. W ubiegłym roku złożono wniosek, który co prawda bardzo skromnie opisywał projekt, bo ograniczał się w zasadzie do słów „zaprojektować” i „wykonać”, ale uzyskując akceptację w głosowaniu powinien być zrealizowany. Do uzgodnienia technicznego zostały jeszcze dwie lokalizacje. W tym czasie będziemy obserwować działanie pierwszej tablicy i dokonywać koniecznych korekt (może potrzebny będzie sekundnik, albo jakaś animacja…). Na przyszły sezon system powinien być już odpowiednio skonfigurowany i z pewnością przyda się nie jeden raz.

PS. Na zdjęciu zegar wskazuje, że jeszcze przez 5 godzin i 39 minut most będzie przejezdny dla ruchu kołowego. to oczywiście faza testu i działanie będzie korygowane.


Pobierz aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.czajo.gizycko.mostobrotowy