Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Wojsko wspomaga tworzenie Giżycka. Nadchodzą przełomowe czasy?

Wojciech Iwaszkiewicz, 3 października 2016

To ważny dzień przede wszystkim dla 40 wojskowych rodzin, które dziś otrzymały klucze do mieszkań, ale to także istotne i wydarzenie dla całego Giżycka. Dzięki wojskowej inwestycji przywitaliśmy symbolicznie nowych giżycczan oraz oficjalnie przekazano do użytkowania nowy kompleksowo zagospodarowany kawałek Giżycka. Trzeba przyznać, że standard wykończenia budynku oraz zagospodarowanie otoczenia jest w wysokim standardzie. Na tym przykładzie widać także, jak duże miastotwórczą znaczenie posiada garnizon.

Batorego 21 to pierwszy z planowanych 3 budynków w tym rejonie. Poza mieszkaniami powstanie tutaj także cała infrastruktura osiedla: parkingi, zieleń i… boisko w standardzie Orlika. Budowa kolejnego budynku, o podobnej wielkości rozpocznie się już wiosną. Bardzo podoba mi się, że wojsko tak mocno angażuje się w rozwój infrastruktury Giżycka i że ta współpraca wygląda coraz bardziej obiecująco. Obecnie trwa bowiem procedura przejęcia kotłowni wojskowej przy Batorego. Pozwoli to obniżyć wysokość opłat za ogrzewanie mieszkańcom rejonu ul. Nowowiejskiej / ul. Koszarowej. Niebawem przybędą do Giżycka wojska inżynieryjne na rekonesans ws. budowy mostu. To rozpoznanie będzie bardzo ważne dla dalszych decyzji. Bardzo często spotykam się z Dowódcą Brygady – płk. J. Gromadzińskim i ustalamy kolejne obszary, gdzie możemy połączyć potencjały i wspólnie tworzyć kolejne przedsięwzięcia. A zapowiada się, że będzie ich coraz więcej… 🙂

Nie bez znaczenia bowiem jest już potwierdzona informacja o ulokowaniu w Orzyszu batalionu wojsk amerykańskich. Będzie to niemal 1000 osób. To duży potencjał i ogromna szansa również dla nas. Przygotowujemy się już do wydania specjalnego informatora w j. angielskim. Wydawnictwo to będzie dostępne wyłącznie dla wojska. Proszę o kontakt wszystkich, którzy są zainteresowani zamieszczeniem w nim informacji lub oferty. Warto już dziś pomyśleć także o angielskojęzycznej wersji serwisów internetowych oraz o ich wersji na urządzenia mobilne. Na pewno to pomoże Amerykanom znaleźć Państwa ofertę. Myślę, że warto rozważyć także uruchomienie stałej linii komunikacji busem na trasie Orzysz – Giżycko – Orzysz, bo nasze miasto z pewnością będzie jednym z podstawowych punktów zainteresowań Amerykanów. Dziękuję Dowódcy Brygady oraz wszystkim zaangażowanym we wspólne przedsięwzięcia za pomoc w tworzeniu Giżycka.