Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Sukcesy w sporcie szkolnym. To już (miła) tradycja.

Wojciech Iwaszkiewicz, 9 października 2016

Dzięki systematycznej pracy nauczycieli, trenerów, rodziców i przede wszystkim naszej młodzieży od wielu lat nasze szkoły odgrywają czołowe role. W ubiegłym roku w rankingu szkół podstawowych (w kat. miasta) I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 4 w Giżycku, a II – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku. W rankingu gimnazjów najlepsze w województwie były Gimnazjum Nr 2 w Giżycku (I miejsce), a tuż za nim – na II miejscu uplasowało się Gimnazjum Nr 1 w Giżycku. Podobne sukcesy odniosły szkoły ponadgimnazjalne: najlepsze było II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, II miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, a VI miejsce Zespół szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. W punktacji generalnej Powiat Giżycki i Miasto Giżycko zajęły wówczas I miejsca.

W tym roku również nasze szkoły potwierdziły swoje zaangażowanie w rywalizację sportową. Bardzo mi się to podoba i podobnie jak w zeszłym roku szkoły otrzymają dodatkowe fundusze na zakup sprzętu sportowego. W tym roku w kategorii miast wyprzedziły nas Olsztyn i Elbląg, natomiast nasze szkoły zajęły ponownie czołowe lokaty: I miejsce wśród szkół podstawowych wywalczyła Szkoła Podstawowa Nr 4 w Giżycku, a II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku. Wśród gimnazjów zwyciężyło Gimnazjum nr 7 w Olsztynie, ale tuż za nim sklasyfikowane zostały nasze szkoły: Gimnazjum nr 2 (II miejsce) oraz Gimnazjum Nr 1 (III miejsce).

Duży sukces odniosły szkoły ponadgimnazjalne. Tutaj dominacja powiatu giżyckiego była bezdyskusyjna. Zwyciężyło II Liceum Ogólnokształcące, na II miejscu sklasyfikowano I Liceum Ogólnokształcące, a na III Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu. Tym samym powiat giżycki również zwyciężył w swojej kategorii. Gratulacje!

Podsumowując…

Klasyfikacja miast:

 1. Olsztyn
 2. Elbląg
 3. Giżycko


Klasyfikacja powiatów:

 1. giżycki
 2. olsztyński grodzki
 3. elbląski grodzki


Klasyfikacja szkół podstawowych (miasta):

 1. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Giżycku
 2. Szkoła Podstawowa Nr 7 w Giżycku
 3. Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 2 w Iławie

Klasyfikacja gimnazjów (miasta):

 1. Gimnazjum Nr 7 w Olsztynie
 2. Gimnazjum Nr 2 w Giżycku
 3. Gimnazjum Nr 1 w Giżycku

Klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych:

 1. II LO w Giżycku
 2. I LO w Giżycku
 3. ZSKŚiA w Giżycku

Jeszcze raz – WIELKIE GRATULACJE!