Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Ułatwienia przy cmentarzu. Będzie równiej i widniej

Wojciech Iwaszkiewicz, 30 października 2016

Przed nami 1 listopada – dzień w którym na pewno do późna będziemy odwiedzać groby bliskich. Pamiętajmy, że najstarszy cmentarz znajduje się przy ul. warszawskiej, największy jest przy Al. 1 Maja a najnowszy leży poza Giżyckiem – na ul. Leśnej w Gajewie. Jako że leży poza granicami administracyjnymi miasta, wiele rzeczy trzeba uzgadniać z Wójtem Gminy Giżycko. Miło mi jednak poinformować, że właśnie w wyniku współpracy, obustronnych ustaleń oraz dzięki jednomyślnym uchwałom Rad obu samorządów, został poprawiony dojazd do najnowszej części cmentarza. My przekazaliśmy około 100 betonowych płyt pochodzących z naszych dróg, które zostały wyremontowane, a Gmina je ułożyła na odcinku, gdzie były największe nierówności na drodze gruntowej. To zdecydowanie polepszyło standard, jednak zdajemy sobie sprawę, że ulica ta docelowo potrzebuje dużo większych nakładów – łącznie z oświetleniem. Ale tutaj mam także dobrą wiadomość. My wspieramy Straż Pożarną, strażacy wspomogą nas. Ustaliłem z Panem Komendantem PSP w Giżycku, że 1 listopada Straż oświetli teren cmentarza na ul. Leśnej przy wykorzystaniu 2 swoich wozów wyposażonych w specjalistyczne lampy. Bardzo dziękuję i mam nadzieję, że nic nie skomplikuje tych zamierzeń.

Pamiętajmy również o tymczasowej organizacji ruchu. Największa zmiana dotyczy dojazdu do nowej nekropolii na ul. Leśnej w Gajewie. Warto pamiętać, że do cmentarza dojedziemy tylko ul. Leśną, natomiast powrót jest zorganizowany drogą krajową DK 63 (trasa z kierunku Węgorzewa). Komunikacja publiczna 1 listopada kursuje według rozkładu jazdy jak w niedzielę, przejeżdżając przez przystanki przy ul. 1 Maja do ul. Leśnej (z pominięciem ul. Nowowiejskiej).

ecmentarz_2

Jest jeszcze jedno ułatwienie. Gdyby był problem z odnalezieniem grobu, można skorzystać z systemu giżyckich cmentarzy komunalnych, który pozwala bez problemu odszukać grób, ustalić drogę dojścia od dowolnej bramy cmentarza czy nawet zobaczyć fotografię nagrobka. Polecam system ecmentarz.gizycko.pl, gdyby była potrzeba skorzystania. Informacje znajdziecie Państwo również przy cmentarzach na Al. 1 Maja i w Gajewie.