Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Brawo Legia! Powodzenia, Łukasz!

Wojciech Iwaszkiewicz, 2 listopada 2016

Dzisiaj w Warszawie Mistrz Polski zmierzył się w meczu grupowym Ligi Mistrzów ze słynnym Realem Madryt. Przed meczem w typowanym składzie pojawiało się nazwisko giżycczanina – Łukasza Brozia, więc nawet zacząłem pisać tekst, z którego po ogłoszeniu ostatecznego składu, wycofałem się… Jak się okazuje – zupełnie niepotrzebnie, bo zespół Mistrza Polski wzniósł się na wyżyny umiejętności i wywalczył bardzo cenny punkt! To historyczne spotkanie niestety odbyło się bez udziału kibiców. To kara za nieodpowiedzialne zachowanie podczas meczu z Borussią Dortmund.

Pisząc pierwotny tekst napisałem, że należy żałować, iż mecz odbędzie się przy pustych trybunach, bo atmosfera na Łazienkowskiej z pewnością sprzyjałaby osiągnięciu korzystnego wyniku (może remis… 😉 ). Zawsze uważałem, że z każdym można wygrać i z każdym można przegrać (albo zremisować, jakby zapewne dodał Kazimierz Górski 😉 ). Wygrana z Realem z pewnością byłaby wydarzeniem, które zapisałoby się w kronikach polskiego futbolu wyjątkowymi zgłoskami, ale nie wybrzydzajmy… ten remis (kiedy ostatnio Real stracił 3 bramki?) zasługuje na wyjątkowe potraktowanie.

Dla nas – giżycczan, dzisiejszy wieczór bez względu na wynik, mógł być historyczny, bowiem w składzie Mistrza Polski przeciwko słynnemu Realowi mógł znaleźć się były zawodnik ABC Bagbud Giżycko i Mamr Giżycko. Wierzę, że Łukasz jeszcze dostanie swoją szansę, bo jak widać Legia „rozkręca się” z meczu na mecz. Powodzenia Łukasz!