Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

20 lat klubu Aikido i 25 lat Klubu Hodowców Gołębi Rasowych. Najlepsze życzenia!

Wojciech Iwaszkiewicz, 20 listopada 2016

W tym roku swoje jubileusze obchodzi wiele giżyckich organizacji. Mijający weekend stał pod znakiem ważnych wydarzeń giżyckiego Klubu Aikido, który obchodzi swoje 20-lecie oraz mającego już 25 lat Klubu Hodowców Gołębi Rasowych. Dzięki klubowi Aikido mogliśmy zapoznać się z bardzo ciekawą kulturą japońską. W sobotę w hali MOSiR odbyły się pokazy i egzaminy na kolejne stopnie tej dyscypliny. Najbardziej podobało mi się kendo czyli sztuka walki wywodząca się z szermierki samurajów. Zawodnicy pokazali wszystkie dozwolone uderzenia i pchnięcia wkładając w pokaz dużo energii. Później w Ekomarinie można było zapoznać się z wieloma elementami kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Chyba największe zainteresowanie wzbudziły drzewka bonsai. Ale także ich wiek i cena…

bonsai

Z kolei w sali II Liceum Ogólnokształcącego w sobotę i niedzielę hodowcy gołębi rasowych prezentowali dorobek swojej pracy. Warto zauważyć, że jest to jedyna regularnie odbywająca się wystawa w północno – wschodniej Polsce. To duży wysiłek organizacyjny, ponieważ w tym roku wystawiono ponad 300 gołębi. To rekordowa liczba. Najwięcej pucharów zdobyli hodowcy z Chełmży, ale i giżyckie gołębie zyskały bardzo wysokie oceny. Gratuluję!

golebie

Gratuluję Panu Jackowi Szpakowskiemu z klubu Aikido oraz Panu Rafałowi Kaziakowi – Prezesowi giżyckiego Klubu Hodowców Gołębi Rasowych i życzę wielu sukcesów w kolejnych latach pracy w swoich pasjach.