Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Gratuluję i dziękuję siatkarskiej drużynie Giżycka!

Wojciech Iwaszkiewicz, 4 grudnia 2016

W sobotę na hali Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku odbył się po raz pierwszy Samorządowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu. Swoją reprezentację wystawił oczywiście Powiat Giżycki, była także ekipa Gminy Giżycko, Gminy Kruklanki, Gminy Wydminy, OSP Spytkowo oraz nasza – miejska reprezentacja, w składzie:

Paulina Rakus (Wydział Planowania i Inwetycji)
– w Wydziale zajmująca się planowaniem przestrzennym, decyzje i zaświadczenia to normalny dzień pracy Pani Pauliny. Na boisku rozeznanie w przestrzeni i szybkie decyzje to podstawa. Zatem i Pani Paulina była podstawą miejskiej ekipy.

Magdalena Górynowicz- Fundichely (Straż Miejska) – jej wprawne oko wyłowi na monitoringu miejskim każdy szczegół, dużo mniejszy niż piłka, zatem na boisku Pani Magda bezbłędnie wykryje każdy błąd.

Kazimierz Smolak – znany najbardziej radnym, nie tylko z powodu organizacji chyba każdych wyborów w Giżycku. A dobry wybór na boisku może być podstawą dobrego wyniku…

Bogdan Piech (Straż Miejska) – doskonale zorientowany w komunikacji. A komunikacja na boisku jest bardzo ważna!

Henryk Papkow (Straż Miejska) – podstawowe zadanie: bezpieczeństwo. A poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb, drużyna miała zatem solidne podstawy.

Paweł Stefanowicz (Biuro Informatyki) – na co dzień pracuje na maszynach i urządzeniach cyfrowych. Gdyby ktoś zatem pytał o wynik, pewnie Pan Paweł w każdym secie potrafiłby odtworzyć każdą zmianę wyniku.

Arkadiusz Połojański (Wydział Ogólny) – odpowiedzialny za organizację pracy i zamówienia. Drużyna zorganizowana, pogoda zamówiona… mimo, że turniej na wszelki wypadek pod dachem.


Niestety pomimo wzorowego doboru kadry, lepsze okazały się przede wszystkim Wydminy. Ekipa Urzędu Miejskiego, jak to w debiucie bywa, zajęła zaszczytne VI miejsce; ale i nie o wynik tutaj przecież chodziło. Bardzo dziękuję zawodniczkom i zawodnikom za reprezentowanie Miasta na tych zawodach. Sam start jest już zwycięstwem… reszta to tylko medale… W nagrodę za wygraną Gmina Wydminy będzie organizatorem kolejnej edycji Turnieju. Gratuluję wszystkim i oczywiście życzę powodzenia w kolejnych edycjach!
😉