Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Deklaracje: „Opracujemy plan rozwoju infrastruktury drogowej we współpracy z powiatem”. Teraz ul. Sikorskiego

Wojciech Iwaszkiewicz, 12 grudnia 2016

Choć wszystkie drogi i chodniki znajdują się w mieście, nie wszystkie należą do nas, ale to my z nich korzystamy i często narzekamy na ich stan. Dlatego w swoich deklaracjach zapowiedziałem współpracę z powiatem, aby stan infrastruktury drogowej sukcesywnie poprawiać. Dotychczas przejęliśmy od powiatu 32 ulice, dofinansowaliśmy remont chodnika na ul. Białostockiej, wspólnie modernizowaliśmy ul. Suwalską wraz z dokończeniem traktu pieszo – rowerowego przy ul. Obwodowej oraz przebudowaliśmy ul. I Dyw. im. T. Kościuszki.
Teraz zgodnie z zapowiedziami przyszedł czas na jeden z najbardziej zniszczonych chodników – remontu doczeka się ul. Sikorskiego na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Jasnej. Właśnie podpisaliśmy umowę z giżycką firmą Brukland. Termin realizacji – do 30.04.2017 r., koszt zadania: 81 277,98 zł.

Na przyszły rok we współpracy ze Starostą zaplanowałem remont ul. Kolejowej i traktu na ul. Moniuszki oraz chodnika na ul. Daszyńskiego. Jeżeli wszystko dobrze się ułoży, to być może rozpoczniemy także remont ul. Traugutta. Sukcesywnie będą remontowane kolejne drogi i chodniki, ale wymaga to jeszcze ustaleń z Powiatem.