Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Turniej Łukasza Brozia po raz trzeci

Wojciech Iwaszkiewicz, 30 grudnia 2016

Łukasza Brozia chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Były piłkarz ABC Bagbud Giżycko i GKS Mamry Giżycko obecnie reprezentujący barwy Legii Warszawa jest jednocześnie prawdziwym ambasadorem swojego rodzinnego miasta i taki tytuł w tym roku wraz z „Nagrodą Św. Brunona” Łukasz otrzymał. Jest to nagroda w pełni uzasadniona, ponieważ w każdej możliwej chwili Łukasz Broź stara się zrobić coś dla nas – giżycczan. Tym razem po raz trzeci wraz ze Szkółką Piłkarską „Gol” zorganizował turniej piłki halowej rozgrywany na trzech halach połączony z akcją dobroczynną. Wielkie, wielkie DZIĘKUJĘ, Łukasz!

Od rana rywalizowały drużyny młodzieżowe, a popołudniu do rywalizacji stanęli… nieco starsi. 😉 Poza drużyną Łukasza i Mateusza Broziów (obaj na zdjęciu powyżej) swoje składy wystawili także Juniorzy Mamr, Trenerzy i… Samorządowcy. Stoją od lewej: ekhm… burmistrz Giżycka, vicestarosta Mirosław Dariusz Drzażdżewski, Łukasz Puła – społeczny doradca burmistrza, Janusz Sygnowski – Prezes GKS Mamry Giżycko, Arkadiusz Połojański – Sekretarz Miasta, Piotr Łukaszewicz – Zarząd Dróg Powiatowych, Czesław Gudan – Starostwo Powiatowe w Giżycku, Adam Baran – Starostwo Powiatowe w Giżycku, Piotr Andruszkiewicz – radny Rady Miejskiej w Giżycku i Marek Grochowski – MOSiR Giżycko.

Bardzo dziękuję za odzew na moje zaproszenie i udział w meczach.

Nie trudno było wytypować faworyta… Popołudniowy turniej wygrała ekipa Łukasza Brozia, a Łukasz został najlepszym strzelcem. Najlepszym bramkarzem wybrano Marka Grochowskiego (brawo „Kiero”!), a za najlepszego zawodnika uznano Szymona Łapińskiego z Juniora (warto zapamiętać to nazwisko…).

Na zakończenie Łukasz Broź od Komendanta Straży Miejskiej – Macieja Ambroziaka otrzymał koszulkę z nr 28 – czyli z takim, z jakim występuje w zespole Legii. Zamiast symboli warszawskiego klubu – emblemat giżyckiej Straży Miejskiej. Niech to będzie dobra wróżba przed meczami z Ajaxem Amsterdam w Lidze Europy, które zostaną rozegrane już lutym. Powodzenia Łukasz!

Łukasz nie zapomniał o swoim pierwszym trenerze i wielkim społeczniku – Edwardzie Hincmanie, któremu sprezentował piłkę z podpisami zawodników Mistrza Polski, a Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” podarował koszulkę Miroslava Radović’a – filara zespołu Legii. Brawo Łukasz!

Ideę Turnieju uważam za w pełni trafioną. Młodzi zawodnicy mają okazję poznać nie tylko piłkarzy Ekstraklasy, ale przede wszystkim na własne oczy przekonać się, że najlepsi piłkarze polskich lig kiedyś biegali po tych samych boiskach i nie tylko dzięki talentowi, ale także systematycznej pracy osiągnęli sukces. A swoją drogą, już chyba wiem, która hala powinna być wyremontowana w pierwszej kolejności…