Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Operacja „Plaża”. Start!

Wojciech Iwaszkiewicz, 4 stycznia 2017

Po niemal dwóch latach przygotowań, planowania i projektowania coraz więcej przedsięwzięć wchodzi w etap realizacji. Na koniec 2016 roku po generalnym remoncie do użytkowania została oddana chyba najbardziej dziurawa i uprzykrzająca nam życie ul. I Dyw. im. T. Kościuszki. Po wielu latach odbudowy doczekał się także spalony budynek przy tej samej ulicy, w którym zaprojektowanych jest 15 mieszkań. Dzisiaj ogłoszony został przetarg na budowę ronda na ul. Obwodowej / Świderskiej i Nowowiejskiej. A przed nami rozstrzygnięcie przetargu na remont stadionu i dokończenie remontu GCK… Na zakończenie tych inwestycji wszyscy z pewnością czekamy z niecierpliwością.

Do tego zestawienia możemy od dziś dołożyć – zgodnie z moją deklaracją – urządzenie piaszczystej plaży. To pierwszy etap zmiany wizerunku naszego nabrzeża. Firma z Ustroni Morskich, która wygrała przetarg mocno zabrała się do pracy. Dzisiaj zdemontowane zostały stare ostrogi chroniące brzeg oraz rozebrany został kawałek betonowego nabrzeża.

Na plac budowy dostarczono specjalistyczny sprzęt. Trochę problemów sprawiła nasza kładka…, ponieważ maszyna, która jest przystosowana do prac w wodzie, nie zmieściła się pod przęsłem i musiała zjechać z przyczepy. Ostatecznie po przejechaniu kilku metrów na własnych gąsienicach, została ponownie załadowana na przyczepę i pojechała na plac budowy. Wszystko wskazuje na to, że na wakacje będzie zupełnie nowa jakość – piaszczyste zejście do Niegocina… i mniej betonu.