Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Krok w krok z Dowódcą 15 Giżyckiej Brygady

Wojciech Iwaszkiewicz, 26 lutego 2017

Dzisiaj na twierdzy jak w szczycie sezonu. A wszystko za sprawą Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod nazwą „Tropem Wilczym” zorganizowanym przez „Zawiszaków”. Na starcie kilkuset uczestników, w tym – co oczywiste – Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. dr J. Gromadziński, który zapraszając mnie do wspólnego biegu zarezerwował dwa pierwsze numery startowe. Bardzo dziękuję, Panie Generale!

Wystartowaliśmy na dystansie 1963 metrów i całą trasę biegliśmy w jednakowym tempie, aby też i nieco symbolicznie pokazać dobrą współpracę między samorządem a Brygadą, jakby nie było – „Giżycką” – przecież. 😉 Dzisiaj w twierdzy było nie tylko ognisko z pieczeniem kiełbasek, wojskowa grochówka, koncert orkiestry wojskowej, ale także – a może przede wszystkim – świetna atmosfera. Taka formuła połączenia wydarzenia o charakterze patriotycznym ze swoistą lekcją historii i dawką rekreacji może się podobać. Gratuluję „Zawiszakom” świetnie przygotowanej imprezy! Gratuluję też formy żołnierzom Brygady, którzy zajęli najwyższe miejsca i najszybciej pokonali trasę z torem motocrossowym, gdzie podobno było najtrudniej.

Na nieco dłuższym dystansie wystąpiła „reprezentacja rodziny Łożyńskich”. Wszyscy ukończyli bieg z bardzo dobrymi lokatami. Moje gratulacje! 🙂