Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Jak strzelać, to tylko na twierdzy…

Wojciech Iwaszkiewicz, 20 marca 2017

Za sprawą Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej i Pasjonatów Strzelectwa Sportowego „Zawisza” od niedawna funkcjonuje na twierdzy znakomicie zorganizowana strzelnica. W obiekcie spotykają się miłośnicy broni palnej i odbywają treningi strzeleckie. Na strzelnicy wykorzystywana jest broń bocznego zapłonu oraz pistolety z zapłonem centralnym. Przewidziano także możliwość udziału w treningu osób nie posiadających własnej broni i amunicji, jednak w tym przypadku najpierw należy skontaktować się ze Stowarzyszeniem (np. poprzez profil na Facebooku: www.facebook.com/zawisza.stowarzyszenie/). Ze względów bezpieczeństwa na strzelnicy obowiązkowo należy stosować ochronniki słuchu i okulary.

Dzisiaj zostałem zaproszony, aby obejrzeć nowo utworzony obiekt. Nie skończyło się na oglądaniu… 😉 Mimo, że ostatni raz strzelałem na Szkole Oficerskiej w Poznaniu prawie 20 lat temu, dzisiaj „wystrzelałem” całkiem dobry wynik… 🙂 Cieszę się, że miłośnicy broni znaleźli swoje miejsce w naszej fortyfikacji i mają wiele planów w urozmaiceniu oferty twierdzy. Bo jak strzelać, to w bezpiecznym miejscu i tematycznie związanym z bronią. Życzę Stowarzyszeniu powodzenia w propagowaniu swoich pasji. Widać duży zapał i to bardzo dobrze rokuje.

Repliki m.in. „pepeszy”, STENa i Schmeissera wzbogacą ekspozycję w twierdzy

Dzisiaj również na twierdzę dotarły nowe eksponaty. Część przywiózł kurier… a kilka ciekawych rzeczy przynieśli sami mieszkańcy. Bardzo dziękuję za tę niespodziankę. 🙂