Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Deklaracje: „Zagospodarujemy plażę miejską (piaszczysta plaża!)”

Wojciech Iwaszkiewicz, 24 marca 2017

Zgodnie z moją deklaracją od dziś w Giżycku jest prawdziwie piaszczysta plaża. Bez betonu, bez brodzika, który zbierał śmieci; za to z nową infrastrukturą (najwięcej zainteresowania wzbudzają chyba stacjonarne leżaki i nowe przebieralnie 🙂 ). Dzisiaj rozpoczął się odbiór wykonania pierwszego etapu modernizacji całego obszaru – od torów do jeziora. Wyjątkowo wysoki stan wody na razie sprawia, że duża część piasku jest nasiąknięta, ale niebawem sytuacja powinna się ustabilizować.

Co dalej. Trwają ostatnie prace nad Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, po uchwaleniu którego odbędą się przetargi na wykonanie strefy gastronomicznej. Na razie taka „zastępcza” strefa będzie funkcjonować przy basenie Żeglugi Mazurskiej. Jest to jednak etap przejściowy.

W kolejnym etapie powstaną ciągi piesze, zieleń i nowe oświetlenie. Jako, że jest duże zainteresowanie tą przestrzenią, chcę jeszcze raz podkreślić: nie przewidujemy wycinki żadnego drzewa, ani zwiększenia ilości betonu. Idziemy raczej w kierunku drewna i kamienia. Niebawem na plaży zainstalowany zostanie także zestaw do street workoutu (park kalisteniczny) oraz wody plac zabaw… Ze względu na ograniczenia przestrzeni, wielkość placu zabaw będzie dostosowana do warunków między drewnianymi ostrogami. Planujemy zakup zestawu zbliżonego do modelu „Start – up”. Plaża zmienia się… Pogoda coraz lepsza – zapraszam na spacer. 🙂

A dla przypomnienia kilka obrazków…

Tak zapowiadaliśmy zmianę.

Najpierw demontaż zużytych ostróg…

Likwidacja betonu

Koparki wjechały na kąpielisko

Pojawił się nowy piasek, wracamy do natury… 🙂

Efekt końcowy

Pozostaje czekać do lata… Jeżeli leżak okaże się za krótki, zbudujemy drugi. 😉 🙂