Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Kolejne nowe rozwiązania na nabrzeżu

Wojciech Iwaszkiewicz, 26 marca 2017

Poza nowym obliczem kąpieliska w tym roku inaczej będą wyglądały także małe punkty handlowe, które do tej pory zlokalizowane były wzdłuż alejki asfaltowej. Zdecydowałem, że ich wygląd powinien być ujednolicone. Wzór domku został wybrany z katalogu producenta, jednak na nasze zlecenie został wzbogacony o detale (np. nawiązujące do muru pruskiego). Wymiary zostały skonsultowane z dotychczasowymi dzierżawcami.

Tegoroczna lokalizacja jest związana z przystąpieniem do modernizacji całego obszaru plaży. Chciałbym, aby kolejny etap rozpoczął się jak najszybciej (choć jest jeszcze kilka przeszkód do pokonania) i dotychczasowa lokalizacja byłaby kolizyjna. Tymczasowo strefa handlowo – gastronomiczna została zlokalizowana przy kładce, jednak nie będzie tu na zawsze. Docelowo powróci na teren między torami a kąpieliskiem.

Domki te mają jeszcze jedną zaletę – są rozbieralne. Zawsze mogą być wykorzystane w innej lokalizacji np. na twierdzy lub podczas wszelakich jarmarków. Obecnie mamy ich 11 – jeden na potrzeby wypożyczalni sprzętu pływającego, jeden na handel przy samej kładce, a 9 na handel przy basenie Żeglugi Mazurskiej (widoczne na zdjęciu). Myślę, że teraz wygląda to dużo lepiej… 🙂