Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Umowa podpisana! Rusza budowa ronda.

Wojciech Iwaszkiewicz, 6 maja 2017

Historyczna chwila. Dzisiaj pod Olsztynem wraz z Dyrektorem olsztyńskiego Oddziału GDDKiA – Panem M. Nicewiczem oraz Wójtem Gminy Giżycko – Markiem Jasudowiczem i w obecności Ministra J. Szmita podpisałem umowę na budowę długo oczekiwanego ronda na skrzyżowaniu ul. Obwodowej / Świderskiej / Nowowiejskiej. Wykonawcą za kwotę ponad 15 mln zł będzie firma Ostrada sp. z o.o. z Ostrołęki. Bardzo się cieszę, że ogrom pracy włożony w przygotowanie tej inwestycji przeistoczy się w realizację. Była to jedna z priorytetowych spraw, jakimi zajmowałem się przez ostatnie 2 lata…

Tą bardzo dobrą wiadomością rozpoczynamy ten weekend. Dwa lata temu zadeklarowałem, że przyspieszę budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Świderską i właśnie ta deklaracja ostatecznie się wypełnia. Dzięki inwestycji wartej ponad 15 mln zyskamy nie tylko rondo, ale także duży fragment dwujezdniowej obwodnicy. Rok temu na konferencji prasowej Pan Minister J. Szmit potwierdził budowę tego długo oczekiwanego fragmentu DK59 i dziś właśnie ostatnie podpisy tę budowę rozpoczynają. Zwróciłem się już do Pana Ministra z prośbą o kontynuowanie przebudowy naszej „obwodówki” w kierunku Olsztyna. Na tym odcinku planowany jest nowy most i estakada przy ul. Rolniczej. To w znacznym stopniu rozwiązałoby nasze problemy komunikacyjne, które najbardziej widoczne są w sezonie, gdy most obrotowy jest zamknięty dla ruchu kołowego. Wierzę, że nasze problemy zostaną dostrzeżone, tak jak to się stało w przypadku ronda.

Wszystko na to wskazuje, że zbliżamy się także do gruntownej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 592 (łączna długość ok. 28 km w kierunku na Kętrzyn). Właśnie rozpoczęły się konsultacje w tej sprawie. Spotkanie odbędzie się w środę 11 maja 2017 r., o godz. 16:00, w Urzędzie Gminy Giżycko, ul. Mickiewicza 33. Zapraszam.