Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Stop hejtowi! Premiera naszych spotów

Wojciech Iwaszkiewicz, 29 maja 2017

Dzisiaj w Ekomarinie podczas specjalnej konferencji prasowej zaprezentowaliśmy 2 wersje naszych spotów antyhejtowych, które powstały we współpracy przede wszystkim z Panią Patrycją Woy – Wojciechowską i dzięki zaangażowaniu profesjonalnej ekipy Grupy Vidoq z Panią Ewą Jabłonowską. W naszym klipie zgodziła się wystąpić znana, polska aktorka Joanna Koroniewska oraz Łukasz Broź. Jedną z głównych ról odegrała młoda artystka Natasza Łopalewska.

Zdajemy sobie sprawę, że ze zjawiska hejtu nie da się w pełni zlikwidować, jednak nie oznacza to, że nie należy z tym walczyć i zwracać na nie uwagi. Internet jest doskonałym narzędziem, dzięki którym możemy się szybko i sprawnie komunikować. Niestety – może być także niebezpiecznym narzędziem… Podobnie jak nóż – w rękach kucharza to narzędzie koniecznej i pożytecznej pracy, a w rękach bandyty to niebezpieczna broń. Zależy kto tego narzędzia używa i jakie ma intencje… I na te różnice chcemy zwrócić uwagę oraz uświadomić, jakim zagrożeniem mogą być nawet z pozoru niewinne wpisy.

Spot powstał dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji. Bardzo dziękuję Fundacji STOP HEJTEROM i Giżyckiemu Stowarzyszenie Obywatelskiemu za współfinansowanie produkcji; Pani Patrycji Woy – Wojciechowskiej za inicjatywę i ogromną pracę, jaką wykonała. Pani Joannie Koroniewskiej, Łukaszowi Broziowi oraz Nataszy Łopalewskiej i rodzicom za odegranie ról, Grupie Vidoq za włączenie się w akcję i realizację idei, Tomaszowi Karolskiemu za towarzyszenie całej akcji i wykonanie świetnej dokumentacji fotograficznej, a pracownikom Biura Promocji i Polityki Społecznej za koordynację. Oczywiście dziękuję także młodzieży, która wystąpiła w spocie w pozostałych rolach.

Z pewnością jesteśmy prekursorem tego typu przedsięwzięcia i wierzę, że dołączą do nas inni. Spot został przekazany mediom ze zgodą na publikację. Wyślemy materiały także do szkół, ministerstw i komend wojewódzkich policji. Niech skorzysta z nich cała Polska.

Zapraszam także do obejrzenia i udostępniania. Każdy z nas może wnieść swój wkład w procesie zwrócenia uwagi na ten problem, który moim zdaniem jest jednym z większych zagrożeń społecznych, z jakim przyjdzie się nam zmagać w najbliższych latach.

Wersja 60 – sekundowa:

Wersja 30 – sekundowa: