Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Warszawska 17 – nowy adres w miejskich rejestrach

Wojciech Iwaszkiewicz, 20 czerwca 2017

Najstarszy budynek mieszkalny w Giżycku stał się ponownie własnością miasta. Dzisiaj popołudniu ostatecznie sfinalizowane zostało u notariusza przeniesienie własności wraz z prawami do ciekawej koncepcji architektonicznej jego adaptacji na potrzeby wystawiennicze, których właścicielem było Stowarzyszenie „Wspólnota Mazurska”.
Budynek ten kilka lat temu uległ częściowemu zniszczeniu w pożarze. Później wyremontowano go częściowo, jednak prace utknęły na długo w martwym punkcie; bez prognozy ich kontynuowania. Sam budynek ma swoją bogatą historię, a jego lokalizacja jest wręcz idealna na jakąś funkcję publiczną. Po remoncie planuję urządzić w nim cyfrowe muzeum Giżycka.

Postanowiłem działać, ponieważ groziło nam, że – po kinie „Fala”, w centrum miasta pojawi się kolejny „osobliwy” element. Budynek przy Warszawskiej 17 jest jednak o wiele mniejszy i nie wymaga aż takich nakładów jak kino, które od dawna jest wyłączone z użytkowania – również ze względu na stan techniczny budynku. W ubiegłym roku odkupiliśmy ziemię pod „Falą”, teraz rozważamy różne warianty wykorzystania całego terenu. Mamy kilka pomysłów… ale o kinie „Fala” zgodnie z deklaracją – porozmawiamy na otwartym spotkaniu.