Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Rozpoczęły się Dni Giżyckiej Brygady. Najpierw na sportowo

Wojciech Iwaszkiewicz, 12 lipca 2017

Najbliższe dni będą stały pod znakiem obchodów „Święta 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej”. Zaczęliśmy na sportowo – tradycyjnym meczem 15GBZ vs Samorząd. I „tradycyjnie” w meczu ulegliśmy żołnierzom (tym razem 2:4), a wygraliśmy w rzutach karnych – tym razem 5:4. Dziękuję za grę fair oraz świetną atmosferę na boisku! A co jeszcze w ramach święta giżyckiego wojska?

W czwartek (13 lipca) w twierdzy odbędzie się gala podsumowująca działalność społeczno – wychowawczą Brygady i koncerty Załogi Dr. Bryga i zespołu Weekend (impreza tylko na wejściówki). W piątek (14 lipca) od 10.00 odbędzi się Uroczysty Apel na pl. Piłsudskiego, musztra paradna przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej, pokaz wyszkolenia żołnierzy, promocja sprzętu, prezentacja innych służb mundurowych i instytucji oraz jak zwykle degustacja wojskowej grochówki. W sobotę (15 lipca) od 11.00 zapraszam w okolice mostu obrotowego (od strony twierdzy) na „Operację Boyen 2017 – Przybyły Legiony na Mazury”. To zupełna nowość – rekonstrukcja wkroczenia Wojsk Polskich do Giżycka (gen. Zajączka i gen. Dąbrowskiego).

Najbliższe dni to przede wszystkim święto Brygady. Życzenia oczywiście złożę osobiście, ale już dziś oczywiście życzę Dowódcy – Panu gen. dr. J. Gromadzińskiemu, żołnierzom, pracownikom cywilnym i Ich rodzinom – WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

A poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego meczu. Nie było łatwo; tym bardziej, że to mój drugi trudny mecz w ciągu kilku dni. Tyle, że w innej dyscyplinie…