Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Kolejowa (niestety) kosztem Traugutta

Wojciech Iwaszkiewicz, 23 lipca 2017

Wszystko na to wskazuje, że remont ul. Kolejowej jest coraz bliżej. Przypomnę, że pierwotnie zakładaliśmy, że uda się to przeprowadzić do końca czerwca, aby nie komplikować sytuacji w sezonie, lecz wówczas złożone oferty były zbyt wysokie (wyższe nawet o 1 mln zł!). Po powtórzeniu przetargu i wydłużeniu terminu wykonania udało się uzyskać już dużo niższe ceny – od 1 278 374,99 zł do 1 461 312,02 zł. Niestety to i tak o ponad 300 000 zł więcej, niż zakładaliśmy. Jest jednak wyjście z tej sytuacji.

Na ten rok przewidzieliśmy dofinansowanie remontu jeszcze jednej ulicy powiatowej – ul. Traugutta, jednak po analizie dokumentacji stwierdziliśmy ze Starostą, że w tym przypadku można się spodziewać podobnej sytuacji, jak w przy przetargu na remont ul. Kolejowej. W takiej sytuacji trzeba podjąć decyzję, z której ulicy w tym roku zrezygnować. Zgodnie ustaliliśmy, że ze względu na znaczenie komunikacyjne – w pierwszej kolejności powinna być wyremontowana ul. Kolejowa, a Traugutta chwilowo odłożyć. Ważny jest tu również czas – po pierwsze: ze względu na konieczność rozstrzygnięcia przetargu do połowy sierpnia, a po drugie: ze względu na pogodę w czasie budowy (czym szybciej zaczną się prace, tym lepiej).

Dlatego poproszę Przewodniczącego Rady o zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym, aby podjąć decyzję w ciągu tygonia. Moja propozycja – uzgodniona ze Starostą, przewiduje przede wszystkim przesunięcie pieniędzy z remontu ul. Traugutta na remont ul. Kolejowej. Ten sam wariant wykona Starosta i dzięki temu już za kilka tygodni będzie mógł rozpocząć się remont tej ulicy. Stała się ona jedną z głównych arterii naszego miasta, jest jednak w fatalnym stanie i wymaga już pilnej interwencji. Czasem wręcz wstyd na nią patrzeć… Ul. Traugutta też oczywiście wymaga modernizacji, jednak w tej sytuacji będzie musiała jeszcze trochę poczekać.