Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Początek poważnej modernizacji szkół

Wojciech Iwaszkiewicz, 26 lipca 2017

Wakacje to czas odpoczynku, ale oczywiście nie dla wszystkich… Tradycyjnie w tym czasie trwają bowiem remonty w szkołach. Tegoroczna letnia przerwa będzie czasem kompletnego przeobrażenia przede wszystkim dotychczasowych gimnazjów, ponieważ muszą zostać przystosowane do przyjęcia dzieci młodszych. „Dwójka” będzie jakby wybudowana na nowo, w „Jedynce” kompletnie zmieni się wygląd sanitariatów i sali gimnastycznej. Nie żałowaliśmy funduszy na dostosowanie do nowych warunków. Wszystkie prace będą nas kosztowały około 1 500 000 zł i zgodnie z założeniami sfinansujemy to prawdopodobnie z kredytu, ponieważ na etapie konstruowania budżetu w zeszłym roku nie wiedzieliśmy jeszcze, kiedy wejdzie w życie zapowiadana reforma oświaty.

Uważam jednak, że jak już coś robić, to jeżeli się da – kompleksowo. Obiecałem także rodzicom, którzy zadeklarują naukę swoich dzieci w nowo tworzonej Szkole Podstawowej Nr 2, że zapewnimy najlepsze możliwe warunki. Poza nowymi warunkami, wszyscy młodzi uczniowie będą mieli swoje indywidualne szafki. Słowa należy dotrzymywać (do również wypełnienie moich deklaracji), stąd tak duży zakres prac. A czasu wcale nie jest tak dużo, bo 4 września musi już zabrzmieć pierwszy dzwonek. Prezentuję fotografie (prawie) obecnego stanu… [prawie – bo postęp codziennie jest bardzo duży].

Czekamy jeszcze na rozstrzygnięcie konkursu termomodernizacyjnego… Jeżeli dostaniemy dofinansowanie, w szkołach będzie wówczas prawdziwa rewolucja… 🙂

Znika skorodowany beton, znikają wszechobecne doły i kałuże. Tu będzie nowa kostka wraz z odwodnieniem.

Korytarze w SP Nr 2 – będą nowe tapety, nowe podłogi, szafki dla uczniów.

Nowa sieć teleinformatyczna.

Łazienki budowane w zasadzie od nowa.

Łazienki w SP nr 1 także całkiem po nowemu.

Nowa będzie także świetlica.

Duża sala w SP Nr 1 także doczekała się remontu. Będzie również wytłumiona w ten sam sposób, jak w SP Nr 7.