Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

To był wyjątkowy wieczór z rodziną Państwa Żmijewskich i… Adamskich

Wojciech Iwaszkiewicz, 18 sierpnia 2017

„Nowa Fala” staje się poważnym ośrodkiem filmowym. Nie tylko ze względu na repertuar, czy wyjątkowy wystrój, ale także z racji gości i wydarzeń, jakie w nim się odbywają. Kilka tygodni temu odbył premierowy pokaz filmu z Alicją Bachledą – Curuś, ale wczoraj to był już absolutny hit! Jako pierwsi w Polsce (a może nawet na świecie) mogliśmy zobaczyć prapremierową (film wchodzi do kin jesienią!) emisję „Ataku Paniki” z Arturem Żmijewskim i Aleksandrą Adamską. Ta dwójka aktorów również uczestniczyła w tym wydarzeniu. Wszystko to dzięki Pawłowi Adamskiemu (zbieżność nazwisk z Panią Aleksandrą? 🙂 ) i jego współpracownikom Z Outdoor Cinema – firmy, która jest operatorem naszych dwóch kin („Nowa Fala” i „Visa kina letniego”).

Na projekcję sprzedały się wszystkie bilety, bo rzeczywiście była to wyjątkowa okazja, ponieważ po projekcji w naszym kinie odbyło się spotkanie z aktorami. Wieczorem w Ekomarinie również wyjątkowe wydarzenie – klimatyczny koncert duetu Eva & Shandy. To była rzeczywiście niepowtarzalna okazja, aby posłuchać hipnotyzującego głosu Evy Żmijewskiej – córki Artura Żmijewskiego, która na co dzień mieszka w Kalifornii.

Po koncercie Pan Artur Żmijewski otworzył projekcję „Pitbulla. Niebezpieczne kobiety” Patryka Vegi. Poza Panem Arturem w filmie udział wzięli m.in.: Joanna Kulig, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska i Alicja Bachleda-Curuś, która również gościła w Ekomarinie w lipcu. Myślę, że takiej jakości oczekiwaliśmy i możemy czuć się nobilitowani. Giżycko wczoraj było wyjątkowo filmowym miastem.

Bardzo dziękuję Panu Arturowi Żmijewskiemu i Jego rodzinie, a także Pani Aleksandrze Adamskiej za przyjęcie zaproszenia i przyjazd do Giżycka, oraz dziękuję Panu Pawłowi Adamskiemu i Jego Współpracownikom oraz Katarzynie Niewiadomskiej i ekipie GCK za sprawne przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.