Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Pierwszy projekt „Karty Giżycczanina” do dyskusji

Wojciech Iwaszkiewicz, 12 października 2017

Zgodnie z założeniami dzisiaj przekazałem radnym projekt założeń funkcjonowania Giżyckiej Karty Mieszkańca, która ma zacząć obowiązywać od 2018 roku. Karta „Karta Giżycczanina” ma funkcjonować w formie plastikowej z elektronicznym „czipem”, na którym będą zapisywane dane – poza niezbędnymi danymi osobowymi, również zgromadzone punkty; bo karta ma być elementem całego systemu lojalnościowego. Zakładamy, że do otrzymania karty będą uprawnieni mieszkańcy Giżycka, którzy rozliczają podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Giżycku i deklarują w swoim zeznaniu podatkowym, że ich miejscem stałego zamieszkania jest nasze miasto oraz członkowie rodziny nieuzyskujący dochodów (niepracujący współmałżonek, dzieci bądź osoby będące pod opieką prawną do ukończenia 18. roku życia, zaś kontynuujący naukę do 25. roku życia).

W pierwszej kolejności podatnicy, których udział podatku trafia do budżetu Miasta będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji publicznej, zniżek w korzystaniu z miejskich obiektów (np. lodowisko, basen, twierdza) oraz uzyskać pierwszeństwo w ubieganiu się o miejsce w przedszkolu. W kolejnym etapie chcemy, aby do programu dołączyli przedsiębiorcy prowadzący działalność zarejestrowaną w Giżycku. Każde zakupy u takiego przedsiębiorcy zapisywane by były w formie punktów wymienialnych na nagrody lub bonusy w miejskich obiektach. Taki system naturalnie wspierać lokalnych przedsiębiorców, którzy współtworzą budżet Giżycka.

Zasada jest prosta: kto płaci podatki w Giżycku i robi zakupy lub korzysta z usług giżyckich przedsiębiorców – czyli buduje budżet Giżycka, może liczyć na specjalne bonusy. Czy uważacie Państwo tę ideę za słuszną?

Dziękuję Sekretarzowi – Arkadiuszowi Połojańskiemu oraz wszystkim członkom powołanego zespołu za przygotowanie propozycji funkcjonowania systemu. Sądzę, że jest to wersja, która ma duże szanse powodzenia.