Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Najważniejsza jest profilaktyka i diagnostyka

Wojciech Iwaszkiewicz, 22 października 2017

Radna Maria Popieluch składa podziękowania Pani Annie Poddubik

Jeden dzień w październiku od 11 lat jest poświęcony wyjątkowo istotnej tematyce. Nie ma bowiem nic bardziej ważnego niż zdrowie i… życie. Od 11 lat giżyckie „Amazonki” organizują Dzień Różowej Wstążeczki, aby dzieląc się swoim nieszczęściem, ratować życie poprzez uświadamianie roli i wagi profilaktyki oraz wczesnej diagnostyki. Wcześnie wykryty nowotwór daje dużo większe szanse na wyleczenie, bo jak mówią słowa hymnu „Amazonek”: nie ma rzeczy niemożliwych”. Ważna jest jednak nadzieja i wiara w zwycięstwo.

Choroba może dotknąć każdego z nas. Tu wszyscy jesteśmy równi; bez względu na status majątkowy, stanowisko czy poglądy. Wielu ludzi przegrało walkę, choć z tą przegrana ciężko nam się pogodzić. Nie ma już wśród nas Pani Janiny Walendziak, która organizowała wiele poprzednich Dni Różowej Wstążeczki. Pani Jasia była osobą niezwykle zaangażowaną, pełną energii i woli życia. Pomagała mi w pracy z organizacjami pozarządowymi i nigdy nie odmówiła wsparcia. Niestety odeszła kilka miesięcy temu…

Dlatego bardzo dziękuję giżyckim „Amazonkom”, że kontynuują tę ważną ideę podkreślając znaczenie profilaktyki i diagnostyki. Wciąż zbyt mało kobiet korzysta z bezpłatnych badań, a prognozy nie są optymistyczne – szacuje się bowiem, że problem tylko będzie się nasilał. Dziękuję również Pani dr Agnieszce Małek (mógłbym nawet powiedzieć „Agnieszce”, bo jest moją koleżanką „z podwórka” 😉 ). Agnieszka, dziękuje Ci za kolejny świetny wykład i pomoc w propagowaniu tej słusznej sprawy.