Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Tanie mieszkania w Giżycku! To jest możliwe!

Wojciech Iwaszkiewicz, 26 października 2017

Jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka, jest potrzeba mieszkaniowa. Potwierdzają to także moje rozmowy wieloma mieszkańcami naszego miasta. Właściwa polityka mieszkaniowa odgrywa także ważną rolę w zahamowaniu niekorzystnych zjawisk demograficznych związanych z depopulacją. Ceny na giżyckim rynku nieruchomości są jednak jednymi z wyższych w regionie i dotyczy to zarówno najmu jak i zakupu, przez co jesteśmy z pewnością bardziej narażeni na pewne niekorzystne zjawiska. Dlatego od wielu miesięcy pracujemy nad rozwiązaniem tego jednego z kluczowych problemów, jakim jest polityka mieszkaniowa miasta. To priorytet. Właśnie rozpoczęliśmy fazę zbierania wniosków, aby móc określić docelową liczbę tanich mieszkań dostępnych dla osób o średnich dochodach.

Zapraszam zatem wszystkie osoby zainteresowane wynajęciem lokalu mieszkalnego od Miasta do składania wniosków o wynajem. Samo złożenie formularza nie gwarantuje oczywiście, zawarcia umowy – ułatwi jednak oszacowanie rzeczywistych potrzeb mieszkaniowych. Bez Państwa pomocy nie uda się tego rzetelnie wykonać. Wnioski o najem lokalu mieszkalnego będą przyjmowane do 23 listopada 2017 roku z ewentualną możliwością przedłużenia ww. terminu w uzasadnionych wypadkach. Dokumenty należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Giżycku, al. 1 Maja 14 w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, pokój nr 7 (parter) lub listownie na adres: Urząd Miejski w Giżycku, aleja 1 Maja 14, 11-500 Giżycko.

Przede wszystkim proszę się zastanowić, czy jesteście Państwo zainteresowani docelowym wykupem lokalu, który mógłby stanowić przedmiot najmu (np. po 15 lub 30 latach od daty zawarcia umowy najmu) i czy bylibyście w stanie opłacać czynsz w wysokości ok. 10 zł/m2 powierzchni użytkowej lokalu (oraz dodatkowo pokrywać koszty zużycia mediów) lub czy bardziej odpowiada Państwu opcja czynszu w wysokości ok. 4 zł/m2 powierzchni użytkowej lokalu (oraz dodatkowo koszty zużycia mediów) bez możliwości stania się właścicielem mieszkania.

Możliwe, że w budynkach będą także mieszkania specjalne np. dla osób z niepełnosprawnością intelektualną lub przeznaczone do wynajęcia dla lekarzy, którzy byliby zainteresowani przeprowadzką do Giżycka. Jeżeli wszystko przebiegnie po naszej myśli będzie to prawdziwa rewolucja mieszkaniowa w Giżycku. Zachęcam jeszcze raz do złożenia wniosku. To znacznie ułatwi nam pracę. Uważam, że jest bardzo duża szansa rozwiązania tego ważnego problemu.

Do pobrania: